10 tysięcy książek dla szkolnych bibliotek

fot. Pixabay.com

550 bibliotek ze szkół podstawowych z całej Polski powalczy o 10 tysięcy książek! To rekordowa liczba zgłoszeń w corocznym konkursie „Tysiąc powodów by czytać”.

Dziesięciu zwycięzców wyłoni głosowanie, które startuje 24 października w aplikacji mobilnej Empiku.

– Każda książka to przynajmniej jeden powód do tego, aby rozpocząć przygodę z czytaniem. Ten konkurs jest po to, aby najmłodsi mieli szansę złapać książkowego bakcyla, poznawać i wybierać tytuły dla siebie. Rola bibliotek szkolnych w zarażaniu dzieci pasją do książek jest nieoceniona, a nasz konkurs daje im szansę pozyskania mnóstwa tytułów atrakcyjnych dla małych czytelników, które będą źródłem pozytywnych emocji, umożliwią odkrywanie świata i różnych tajemnic, a także zgłębianie pasji i zainteresowań – mówi Monika Marianowicz, menedżer działu PR w Empiku.

Uczniowie każdej z 550 szkół podstawowych startujących w konkursie przygotowali pracę plastyczną, przedstawiającą scenę z wybranej przez nich książki. Odbiorcy w głosowaniu wybiorą 10 najlepszych prac i to do szkół zwycięzców trafi po tysiąc książek. Wszystkie zakwalifikowane prace można obejrzeć w aplikacji mobilnej Empiku.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni zarówno liczbą zgłoszeń, jak i poziomem prac. Do wszystkich zgłoszonych pasuje słynne chińskie przysłowie, które mówi, że jeden obraz wart jest tysiąca słów. Oddają one ducha danej książki, stanowią jej intrygującą interpretację. Wybór 10 zwycięzców może być więc trudny dla głosujących. Cieszy nas, że 10 000 książek trafi z pewnością w dobre ręce – do szkolnych bibliotek i do uczniów, dla których spotkanie z książką może być i będzie fascynującą przygodą – mówi Justyna Chmielewska, organizator konkursu.

Głosowanie w konkursie trwa od 24 października do 28 listopada poprzez darmową aplikację mobilną Empiku, którą można pobrać poprzez Google Play lub w App Store. Wystarczy założyć konto i przystąpić do programu Mój Empik. Po zalogowaniu każdy może głosować raz dziennie.

Szkoły podzielono jak w poprzednich edycjach konkursu na dwie kategorie: placówki do 120 uczniów i powyżej 120 uczniów. Pozwala to równo rozłożyć szanse w rywalizacji.

Ogłoszenie 10 zwycięzców – po 5 szkolnych bibliotek w każdej kategorii nastąpi 5 grudnia.