10 nominowanych do nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk

Radio TOK FM przyznaje swoją nagrodę osobie, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub wręcz zmieniły polską rzeczywistość. Rok temu Nagrodę im. Anny Laszuk otrzymała Fundacja Panoptykon i Katarzyna Szymielewicz.

Do Nagrody Radia TOK FM, która uhonoruje osobistość wyróżniającą się wyjątkowym wpływem na rzeczywistość w 2013 r., nominowane zostały następujące osoby:
Jurek Owsiak: „dzięki jego działaniom i pasji udało się wyleczyć oraz uratować wielu ludzi.”
Elżbieta Bieńkowska: „za rzetelność, profesjonalizm i przerwanie obłudnego języka polityki.”
Julita Wójcik: „za wpływ instalacji tęczy nie tylko Warszawę, ale na cały kraj”.
Igor Tuleya: „za czytelne uzasadnienie wyroku oraz przypomnienie na czym naprawdę powinna polegać praca sędziego.”
ks. Wojciech Lemański: „za odważne przeciwstawienie się skostniałym strukturom polskiej hierarchii kościelnej, zgodnie z Ewangelią buduje wspólnotę międzyludzką bez uprzedzeń narodowościowych, w duchu nauki Papieża Franciszka.”
Krzysztof Olkowicz: „ponieważ zachował się jak człowiek, który żyje w kraju, gdzie prawo działa według zasady dobra i słuszności.”
Ekke Overbeek: „za odważną książkę Lękajcie się! Ofiary pedofilii w polskim kościele mówią”.
Monika Płatek: „za cierpliwość w walce o prawa człowieka i obiektywny ogląd rzeczywistości.”
Ewa Błaszczyk: „doprowadziła do zorganizowania unikalnej Kliniki Budzik dla dzieci pozostających w śpiączce. Działalność Kliniki zaowocowała wybudzeniem już 12 dzieci.”
Edward Snowden: „za obnażenie rzeczywistości w sieci.”

Nominowani do Narody Radia TOK FM im. Anny Laszuk zostali wybrani w redakcyjnym głosowaniu ze wszystkich propozycji, zgłaszanych zarówno przez słuchaczy, jak i gości Radia TOK FM. To właśnie z tego grona Kapituła Nagrody, składająca się z 16 osób, wyłoni laureata. W Kapitule znaleźli się: Janina Paradowska, Jacek Żakowski, Dominika Wielowieyska, Jan Wróbel, Tomasz Sekielski, Paweł Moczydłowski, Grzegorz Lewandowski, Halina Radacz, Helena Żakowska-Henzler, Paweł Łuków, Krzysztof Meissner, Danuta Przywara, Katarzyna Szymielewicz, Kamila Ceran oraz Marek Belka.

Wręczenie Nagrody odbędzie się 1 kwietnia 2014 o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich. Podczas uroczystej gali wystąpi Andrzej Jagodziński Trio z gościem specjalnym Agnieszką Wilczyńską.

Więcej: www.tokfm.pl