Z dzieckiem na Pol’and’Rock Festival – organizatorzy zadbali o atrakcje i infrastrukturę dla rodzin

Z roku na rok na organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Pol’and’Rock Festival pojawia się coraz więcej rodzin z dziećmi. Dlatego w tym roku w Kostrzynie nad Odrą oprócz koncertów, warsztatów i edukacyjnych wykładów po raz pierwszy powstanie specjalna strefa dla rodziców i ich dzieci. W strefie pojawią się namioty z atrakcjami prowadzonymi przez animatorów, duży plac zabaw oraz niezbędna infrastruktura dla najmłodszych dzieci. Udostępniona zostanie tu także EMOstrefa, czyli zadaszone miejsce z wygodnym fotelem oraz przewijakiem, w której można nakarmić i przewinąć albo uspokoić i wyciszyć najmłodsze dzieci. EMOstrefy to miejsca, które powstają w ramach programu „Blisko z Tobą chcę być”.

Festiwal, organizowany już od 24 lat przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, co roku staje się coraz bardziej przyjazny rodzinom z dziećmi. Tysiące rodziców przyjeżdża do Kostrzyna nad Odrą ze swoimi pociechami w różnym wieku. Dzięki inicjatywom Fundacji, z każdym rokiem rodziny czują się tu coraz bardziej komfortowo. Organizatorzy jasno określają zasady rodzinnych przyjazdów na Festiwal i jednocześnie zapewniają szereg przyjaznych rodzinom rozwiązań – począwszy od pola namiotowego przeznaczonego tylko dla rodzin z dziećmi, poprzez zajęcia i animacje, aż do specjalnej strefy dla dzieci, która powstanie po raz pierwszy w tym roku.

– Od lat powtarzamy młodym uczestnikom festiwalu – jeśli rodzice nie chcą puścić Cię na Pol’and’Rock, zabierz ich ze sobą! Wszyscy będziecie się doskonale bawić – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Festiwalu – Tak naprawdę widok rodzin z małymi dziećmi nikogo już na naszym festiwalu nie zaskakuje. Ogrom aktywności, zdarzeń i ogromna otwartość społeczności uczestników Pol’and’Rock sprawia, że bez względu na wiek te kilka dni w Kostrzynie nad Odrą mogą być niezapomniane i pełne pozytywnych emocji. Nic więc dziwnego, że z roku na rok także infrasktruktura i wsparcie w opiece i zapewnienia atrakcji dla najmłodszych są coraz lepsze. A my jesteśmy z tego bardzo dumni i niezmiennie do nas zapraszamy także tych najmłodszych rock’n’rollowców, oczywiście z rodzicami – dodaje rzecznik Pol’and’Rock Festival.

Jednym z partnerów wspierających tę inicjatywę jest marka EMOTOPIC, która od ponad dwóch lat prowadzi program odpowiedzialności społecznej pn. „Blisko z Tobą chcę być” stworzony z myślą o najmłodszych dzieciach i ich rodzicach. Jego celem jest promowanie i wspieranie rodzin w budowaniu rodzicielstwa bliskości. W ramach pilotażowego programu, uruchomionego w tym roku, EMOTOPIC postawił plenerowe EMOstrefy w trzech miastach Polski. Są to specjalne zadaszone ławki osłonięte z trzech stron i wyposażone w przewijak oraz wygodny fotel, na którym rodzice mogą przytula i karmić swoje najmłodsze dzieci. Plenerowe EMOstrefy to rozwinięcie dotychczasowych działań EMOTOPIC, w ramach których powstało 40 EMOstref w 26 szpitalach w 23 miastach w całej Polsce. Wstawiono do nich specjalne fotele do kangurowania, a także leżanki dla rodziców towarzyszących swoim chorym dzieciom. EMOstrefy zapewniają przestrzeń, w której rodzice w komfortowych warunkach mogą przebywać ze swoimi dziećmi, przytulać je, kangurować, budować z nimi mocne więzi, a tym samym pomagać im w dochodzeniu do zdrowia.

Z prawdziwą dumą przyjęliśmy zaproszenie do włączenia się w tworzenie specjalnej strefy dla rodzin z dziećmi na Festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie. – mówi Anna Hekkelstrand, koordynatorka programu „Blisko z Tobą chcę być”. Budowanie przestrzeni dla rodzin, w której mogą poczuć się komfortowo niezależnie od otoczenia jest bardzo ważnym elementem naszych działań społecznych. Bardzo cieszymy się, że idea ta jest bliska Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, razem możemy zrobić więcej dla polskich rodzin. Mamy nadzieję, że nasza EMOstrefa będzie dobrze służyć rodzicom, którzy zabierają na Festiwal swoje małe pociechy.

24. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata w tym roku odbędzie się on w dniach 2,3,4 sierpnia, w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym w sercu gra dobra muzyka.