Sortowanie odpadów w Grupie Żywiec

Sortowanie odpadów to temat, którym zajmuje się  Koalicja 5 Frakcji.  Grupa Żywiec dołączyła do Koalicji.

Jak tłumaczą przedstawiciele Grupy Żywiec, zrównoważony rozwój jest jednym z priorytetów biznesowych firmy. Jest także nośnikiem pozytywnej zmiany otoczenia, w którym żyjemy.

– Dołączenie do Koalicji 5 Frakcji jest dla nas kolejnym krokiem do realizacji naszych celów zrównoważonego rozwoju oraz założeń gospodarki obiegu zamkniętego. Jako producent piwa chcemy wspierać naszych konsumentów w wyborach, które są bardziej przyjazne środowisku. – mówi Magdalena Brzezińska, Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych w Grupie Żywiec.

Koalicja 5 Frakcji to pierwszy w Polsce system oznakowania opakowań. Wskazuje konsumentom w prosty i jasny sposób jak je segregować. Jest miejscem, w którym zaangażowane firmy mogą działać w zakresie zrównoważonego łańcucha dostaw.

Sortowanie odpadów dla ponownego użycia

Ponowne użycie opakowania jest najbardziej przyjaznym i efektywnym sposobem ograniczania wpływu na środowisko. Dlatego tak ważne jest sortowanie odpadów. Butelka zwrotna może krążyć 25 razy w ciągu 5 lat i być ponownie wykorzystana bez żadnego dodatkowego przetworzenia.

Jako producent piwa Grupa Żywiec nie ma bezpośredniego wpływu na to, co dzieje się z opakowaniami piwa, po tym jak opuszczą browar. Ale może promować sortowanie odpadów poprzez działania edukacyjne. „Czujemy się jednak odpowiedzialni za ich wpływ na środowisko, dlatego zależy nam, żeby konsumenci wiedzieli, że kupując piwo w butelce zwrotnej dokonują najbardziej przyjaznego dla środowiska wyboru, a oddając butelkę zwrotną dają jej kolejne życie z korzyścią dla siebie i środowiska.” – tłumaczą przedstawiciele Grupy Żywiec.

Sortowanie odpadów i zrównoważone opakowania to ważny element przeciwdziałania zmianom klimatycznym na świecie.