Wolontariat w ośrodku terapeutycznym dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną

Fot. Fundacja PFR

Na co dzień Ooniwerek, czyli placówkę terapeutyczną – szkołę i przedszkole – odwiedza około 50 wychowanków. Niedawno odwiedzili ich goście – wolontariuszki i wolontariusze Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

Po niedawnym remoncie w ośrodku, była potrzebna pomoc w uprzątnięciu rzeczy i w pracach wykończeniowych. Pracę wolontariusze zaczęli od wywiezienia gruzu, potem w kilku podgrupach, sprzątali piwnicę, porządkowali pomoce pedagogiczne i terapeutyczne, skręcali meble, grabili liście z trawników i alejek oraz sadzili nowe rośliny w ogrodzie i na placu zabaw.

Akcja cieszyła się wysoką frekwencją, dzięki czemu wolontariusze mogli wypełnić całą listę zadań. Podzielili się na kilka podzespołów, każdy więc mógł pomagać w takim aspekcie, w jakim czuje się najmocniejszy. Część osób sprzątała i porządkowała, inni zabrali się za prace fizyczne i wykończeniowe, a jeszcze kolejni spełniali się pielęgnując ogród i sadząc krzewy oraz kwiaty.

Fundacja Koocham wspiera dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, które często wymagają specjalistycznej opieki oraz alternatywnych form komunikacji. Oferowane przez fundację programy mają na celu rozwój umiejętności dzieci oraz ich integrację w społeczeństwie.

Więcej informacji o działalności Fundacji Koocham TUTAJ.

„Wolontariat pracowników GK PFR stanowi przykład zaangażowania w lokalne społeczności i wsparcia dla osób, które potrzebują szczególnej uwagi. Działania te nie tylko przynoszą korzyści podopiecznym, ale także wzbogacają doświadczenia samych wolontariuszy, budując poczucie wspólnoty i odpowiedzialności społecznej. Wolontariusze cieszą się, że mogli dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tego wyjątkowego miejsca” – informują organizatorzy.

(Fundacja PFR)

Przeczytaj również: https://raportcsr.pl/iiii-kongres-esg-wyzwaniem-jest-dostrzezenie-osob-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna/

Obejrzyj też: