VI Kongres Różnorodności

Henkel Polska oraz firma BETTER zapraszają na VI Kongres Różnorodności „FIXING TOMORROW WITH DIVERSITY – czyli jak różnorodność wpływa na budowanie kapitału społecznego”, który odbędzie się 23 stycznia 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury, Nowy Teatr w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas tegorocznej, szóstej już edycji Kongresu Różnorodności, jednego
z kluczowych wydarzeń CSR w Polsce, zaproszeni goście – przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, świata akademickiego i organizacji pozarządowych – spróbują odpowiedzieć na wiele istotnych dziś pytań. Uczestnicy Kongresu będą dyskutować m.in. na temat tego, czym jest dzisiaj kapitał społeczny, jak wzmacniać otwartość na różnorodność w przestrzeni publicznej, czy warto inwestować w społeczeństwo obywatelskie, czy sztuczna inteligencja ma szacunek dla różnorodności a także czy nowe technologie są sojusznikiem w tworzeniu kapitału społecznego.

– Program VI Kongresu Różnorodności jest niezwykle bogaty. Staraliśmy się go ułożyć tak, by pokazać wpływ idei różnorodności na budowanie kapitału społecznego
z różnych perspektyw: biznesu, nowych technologii czy też administracji publicznej. Zainspirowała nas dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość i nowe wyzwania
w tych obszarach, na które odpowiedzią może być właśnie różnorodność – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska, inicjatorka i współtwórczyni Kongresu Różnorodności oraz cyklu spotkań Praktycy Różnorodności w Lepszym Świecie.

Swoje uczestnictwo w Kongresie w charakterze mówców i panelistów potwierdzili między innymi: B. Bix Aliu, Ambasada USA w Warszawie, Aleksandra Przegalińska, Akademia Leona Kuźmińskiego, Kuba Wygnański, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia”, Marzena Strzelczak, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Aniela Hejnowska, Microsoft Polska czy Piotr Gruszczyński, dramaturg Nowego Teatru w Warszawie.

– Niezmiernie cieszy nas, że możemy spotkać się już po raz szósty, by wspólnie podyskutować o różnorodności, inspirować się i zadać wiele, czasami mało wygodnych pytań. Tegoroczny Kongres poświęcony jest kapitałowi społecznemu, którego różnorodność jest nieodzownym elementem. Mnogość doświadczeń, punktów widzenia, odczuć jest tym, co buduje siłę każdego społeczeństwa. Nie pozostając gołosłownymi do udziału w Kongresie zaprosiliśmy w tym roku polityków, ludzi kultury, biznesu, nauki i trzeciego sektora. Szczególne miejsce zajmuje tu też technologia, chcemy zastanowić się, czy jest ona sojusznikiem czy raczej wrogiem zarówno kapitału społecznego jak i różnorodności – powiedział Paweł Niziński, założyciel Goodbrand/BETTER., wydawca projektów CR Navigator i BE Navigator, promujących idee zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu.

Stałym punktem programu Kongresu Różnorodności, dobrze znanym
i docenianym przez publiczność, będzie Przegląd „Praktycy o Różnorodności”, prezentujący najlepsze praktyki z zakresu zarządzania różnorodnością i działań inkluzyjnych w firmach i organizacjach.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem merytorycznym Karty Różnorodności, koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja uczestników odbywa się pod poniższym linkiem: https://evenea.pl/event/kongresroznorodnosc/?fbclid=IwAR0RnP2lejVxJJhkaoyI78yxYtZHeYa3CSBPXc7Kk5JkK7WN9Ms5lwQ