„Pora zadbać o zdrowie” to tegoroczne hasło prozdrowotnego programu Biedronki. W ten sposób Biedronka przypomina swoim pracownikom, jak ważne są badania profilaktyczne.
W ramach programu „Pora zadbać o zdrowie” od kwietnia do końca lipca br. pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami. Ponieważ ryzyko występowania chorób jest zależne od płci, osobne pakiety przygotowano dla kobiet i mężczyzn. Program „Razem Zadbajmy o Zdrowie” realizowany jest po raz 15. Obejmuje blisko 65 tys. osób. W ubiegłym roku w ramach programu wykonano ponad 14 300 usług w prawie 1 200 placówkach medycznych.
Jakie badania dla pracowników Biedronki?
Kupony od Biedronki obejmują bezpłatne badania diagnostyczne i laboratoryjne oraz konsultacje u wybranych specjalistów. Dla kobiet są to: konsultacja ginekologa, cytologia, USG piersi lub mammografia czy USG ginekologiczne, badania hormonów tarczycy oraz ogólne badanie krwi. W tym roku panie po raz pierwszy w ramach bezpłatnych badań mogą zrobić także USG tarczycy i umówić się na konsultację do endokrynologa.
Mężczyzn Biedronka zaprasza na badania laboratoryjne: lipidogram (poziomu cholesterolu i trójglicerydów), wątroby i nerek, USG jamy brzusznej, EKG, badania ogólne krwi i moczu oraz konsultacje z urologiem. W tegorocznym bezpłatnym pakiecie nowością jest USG jąder.
Pracownicy mają do dyspozycji również wizytę u dermatologa, dietetyka, internisty lub okulisty, a także mogą telefonicznie skontaktować się z dietetykiem albo trenerem aktywności fizycznej.
– Już po raz 15. przypominamy naszym pracownikom o tym, jak ważne są badania profilaktyczne. To dzięki nim mamy możliwość wyprzedzenia choroby, a niekiedy nawet uratowania życia. Ponieważ w życiu codziennym często skarżymy się na to, że nie mamy czasu na badania, naszym pracownikom zapewniamy 4h czasu pracy na ich wykonanie. Do zmotywowania pracowników służyć też będzie specjalny kalendarz „Pora zadbać o zdrowie”. Można w nim np. zapisać daty umówionych badań i konsultacji lekarskich, czy skorzystać z umieszczonych na jego kartach porad, które pomogą w przestrzeganiu prozdrowotnych nawyków. W kalendarzu tym są także kupony na bezpłatne badania i konsultacje lekarskie oraz informacje, jak i gdzie można umówić się na wizytę – mówi Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w Jeronimo Martins Polska S.A.
Biedronka zwraca również uwagę, że na samopoczucie i dobrą kondycję wpływa aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Dlatego częścią programu „Razem Zadbajmy o Zdrowie” jest projekt „Wyzwanie Sportowe Biedronki”, w którym osoby zatrudnione w sieci rywalizują w biegu i jeździe na rowerze. Nowością w tej edycji akcji jest także bezpłatny dostęp dla wszystkich pracowników do programu Medicover GO, dzięki któremu mają oni szansę skorzystać z szerokiej bazy planów dietetycznych i treningowych.
W ubiegłorocznej edycji programu „Razem Zadbajmy o Zdrowie” na darmowe badania laboratoryjne i diagnostyczne oraz konsultacje u wybranych specjalistów sieć zaprosiła 64 tys. pracowników. W ub. r. w ramach projektu wykonano ponad 14 300 usług w blisko 1 200 placówkach medycznych. Pracownicy sieci, którzy w 2018 roku podjęli sportowe wyzwanie Biedronki, w sumie pokonali 194 tys. km – to niemal 5 okrążeń kuli ziemskiej.
Skala Biedronki w pakiecie pozapłacowym
Biedronka chce być pracodawcą pierwszego wyboru i firmą, z którą pracownicy wiążą się na dłużej. Sieć dba więc nie tylko o to, by oferowane w niej wynagrodzenia były konkurencyjne, ale także regularnie rozwija pakiet świadczeń pozapłacowych. Obecnie obejmuje on 19 programów, wychodzących naprzeciw różnym potrzebom pracowników.
W pakiecie od wielu lat obecne są m.in.:
-wyprawki dla noworodków (ponad 3,2 tys. wydanych paczek w 2018 r.) i pierwszoklasistów (4 tys. paczek w 2018 r.), będących dziećmi pracowników Biedronki,
-paczki z okazji świąt dla pracowników i ich rodzin (ponad 141 tys. paczek w 2018 r.)
-zasilenia kart przedpłaconych dwa razy w roku (prawie 64 000 pracowników otrzymało świąteczne zasilenie karty w 2018 r.),
-bezpłatne kolonie dla dzieci pracowników (1060 dzieci biorących w nich udział w 2018 r.) oraz obozy językowe (200-osobowa grupa młodzieży w ub.r.),
-program „Do Szkoły z Biedronką” – objęte nim osoby otrzymują zasilenie środkami pieniężnymi karty przedpłaconej do wykorzystania w sklepach Biedronka i Hebe z okazji zbliżającego się roku szkolnego (w 2018 r. ze wsparcia skorzystało ponad 7500 dzieci),
-program „Wracaj do Zdrowia” skierowany do osób, w przypadku których długotrwała poważna choroba zagrażająca życiu wiąże się z pogorszeniem ich sytuacji finansowej. W ramach programu pracownicy mogą otrzymać bezzwrotną zapomogę,
-program bezzwrotnych zapomóg dla osób w trudnej sytuacji materialnej,
-wsparcie dla niepełnosprawnych dzieci pracowników Biedronki.