Od 24 września działa bezpłatna infolinia wsparcia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. W każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444 dyżurują psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. Jak wyglądał pierwszy miesiąc jej funkcjonowania? Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się kobiety?
– Wiele kobiet, bez względu na wiek, dzwoni dlatego, że potrzebuje wysłuchania. Często nie mają do kogo się zwrócić ze swoją sytuacją, czują się osamotnione i pozostawione same ze swoimi problemami związanymi z finansami, opieką nad dziećmi czy zdrowiem. Pojawia się w nich uczucie niepokoju i bezradności. Klientki dzwonią też po to, żeby usłyszeć siebie, odnaleźć w sobie siłę, moc do podjęcia działań i szukania pomocy. To może okazać się przełomowe i skłonić je do dalszych działań i zmian, które wpłyną na lepsze samopoczucie – mówi Agnieszka Górecka, psychoterapeutka dyżurująca na „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet”.
Eksperci dyżurujący na infolinii zwracają również uwagę na dodatkowy czynnik wpływający na labilność emocjonalną, jakim jest przeciążenie i stres związane z pandemią COVID-19. Kobiety, które dzwonią są zestresowane, wiele rzeczy związanych z pandemią wywołuje u nich strach, a izolacja potęguje odczucia związane z sytuacjami, w których tkwią od lat.
Porady telefoniczne to forma rozmowy zapewniająca anonimowość i dająca poczucie intymności rozmówcy, są również doskonałym rozwiązaniem w czasach, kiedy powinniśmy zminimalizować ryzyko bezpośrednich kontaktów ze względu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Zachęcamy do kontaktu z ekspertami „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet” w każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444.