Pracownicy spółek z Grupy PZU łączą siły, by pomagać w walce z koronawirusem. Organizują zbiórkę pieniędzy na zakup tzw. namiotów barierowych dla chorych. To wynalazek lekarza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, chroniący przed zakażeniem innych pacjentów i personel szpitali.
Do akcji włączyli się pracownicy ze wszystkich spółek z Grupy PZU, w tym PZU, PZU Życie, Banku Pekao, Alior Banku i LINK4. Do każdej zebranej przez pracowników złotówki spółki dołożą drugą.
– PZU to nie tylko instytucja finansowa, ale i ludzie o wielkich sercach. Swoją szczytną inicjatywą pokazują, że potrafią działać razem – zupełnie bezinteresownie i na rzecz wspólnego dobra, jakim jest skuteczna walka z pandemią. Sukcesem będzie każda osoba, której zdrowie uda się ochronić – mówi prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.
Pracownicy Grupy PZU od początku pandemii organizują na własną rękę pomoc dla potrzebujących.
– Pomaganie należy do najważniejszych wartości, którymi się kierujemy – każdego dnia, nie tylko w czasie pandemii. Niesiemy pomoc jako spółki. Robią to też prywatnie nasi pracownicy. W okresie pandemii szyją maseczki, robią zakupy starszym osobom, drukują przyłbice w 3D, przekazują datki. Jako zarządy Grupy PZU chcemy pomóc pomagającym. Podwoimy zebraną przez pracowników kwotę, dzięki czemu do szpitali trafi dwa razy więcej namiotów barierowych – podkreśla prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.
Namioty, szczelnie odgradzające chorego od otoczenia, chronią inne osoby przed zakażeniem. Autorem innowacyjnego pomysłu jest doktor Marcin Kaczor, kierownik Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.
– Namiot barierowy umożliwia całkowite odseparowanie się od wirusów i zapobiega rozprzestrzenianiu się pandemii. Jego powłoka chroni inne osoby przed zakażeniem, a jednocześnie pozwala lekarzom na przeprowadzanie wszystkich niezbędnych zabiegów medycznych – wyjaśnia dr Marcin Kaczor.
To kolejny innowacyjny projekt realizowany przez Grupę PZU w związku z pandemią. W opiece nad zakażonymi koronawirusem pomagają również tzw. opaski życia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia. PZU, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, przekaże szpitalom 900 takich urządzeń.
Łączna wartość pomocy finansowej spółek Grupy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już prawie 20 mln zł.
PZU uruchomił także bezpłatną pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa.
Źródło: PZU SA