Zostań mistrzem swoich pasów

Prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa to nawyk, który ratuje życie. Niestety często jest ignorowany lub wykonywany niewłaściwie. Dlatego w tym roku, po raz drugi ruszył program „LOTOS – Mistrzowie w pasach”. Nauka poprawnego zapinania pasów, to główny cel tego programu, skierowanego zarówno do dzieci jak i dorosłych.

W całej Polsce rozmieszczono 27 pit-stopów, na których znajdują się stanowiska inspekcyjne. Eksperci instruują kierowców, sprawdzają poprawność montażu fotelików oraz upewniają się, że pasy bezpieczeństwa nie zawiodą w razie wypadku. W najbliższym czasie, wszystkich chętnych zapraszamy na stacje paliw LOTOS:

23 lipca w Gdyni Redłowie przy Alei Zwycięstwa 165,
28 sierpnia w Gdańsku przy ul. Jana Pawła II 25C.

Eksperci programu w godzinach 13:00 – 19:00 bezpłatnie sprawdzą i nauczą nas jak dobierać i montować foteliki oraz jak zapinać pasy bezpieczeństwa. Odpowiedzialni rodzice powinni znać te podstawowe zasady i skorzystać z okazji by prawdziwi mistrzowie sprawdzili pasy i foteliki w ich samochodach.

W tej edycji programu „ LOTOS – Mistrzowie w pasach” ponownie rolę Ambasadora objął czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz.

– Dużo jeżdżę samochodem, nie tylko rajdowym, a pasy zapinam zawsze – podczas prywatnej i sportowej jazdy. To jest już mój nawyk i pierwsza rzecz, jaką robię po zajęciu miejsca w samochodzie. Jako kierowca rajdowy, który ściga się z rywalami o ułamki sekund doskonale wiem, jak ważne dla mojego bezpieczeństwa są te szelki, które mocno trzymają moje ciało w odpowiedniej pozycji. Podczas mojego pierwszego rajdu, to właśnie odpowiednio zapięte pasy uratowały mi życie. Zdając sobie sprawę z powagi tego problemu, z przyjemnością pełnię rolę Ambasadora Programu „LOTOS  – Mistrzowie w pasach” – mówi Kajto.

Statystyki są szokujące. Polska należy do niechlubnej czołówki krajów, w których podczas wypadków ginie lub zostaje rannych najwięcej osób. Co dziesiąta ofiara to dziecko. Każdy musi mieć świadomość, że zapiąć pasy to jeszcze nie wszystko. Trzeba zrobić to we właściwy sposób, aby być w pełni bezpiecznym. Zwłaszcza gdy podróżujemy z dziećmi.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie http://odpowiedzialny.lotos.pl/1486/spoleczenstwo/programy_spoleczne/lotos_-_mistrzowie_w_pasach