Wystawa Małgorzaty Wiśniewskiej Duże i małe – z daleka i z bliska

Akwarelowe miniatury i fotografie przedstawiające naturę – takie m. in. prace wielkopolskiej artystki Małgorzaty Wiśniewskiej obejrzeć można na otwieranej właśnie wystawie w Galerii Delfiny.

DUŻE I MAŁE – Z DALEKA I Z BLISKA – tak Małgorzata Wiśniewska nazwała cały zbiór prac, na których „uchwyca i zatrzymuje konkretną chwilę”. Jak sama przyznaje, znajduje ogromną przyjemność w tworzeniu delikatnych akwarelowych reminiscencji natury, w której od zawsze dostrzegała piękno, starając się odtworzyć je czy to przy pomocy aparatu fotograficznego czy posługując się pędzlem i farbami.

TGD_4145Prace Małgorzaty Wiśniewskiej prezentowane są w Galerii Delfiny po raz pierwszy. Jak mówi kierująca ekspozycja Anna Trochim, nie często zdarza się jej prezentować akwarele w formie tak rzadko spotykanych miniatur. Jak mało kto zna je Dobrze Andrzej Grabkowski – jeden ze znajomych artystki: Jestem autentycznie wzruszony i zszokowany tym co zobaczyłem dzisiaj w tej galerii. Pierwszy powód to fantastyczny tytuł. To co jest duże- jest małe. To co jest małe – jest wielkie i jest jedną z najwspanialszych dziedzin sztuki, bo operowanie akwarelą to rzecz, którą potrafiło niewielu w polskiej sztuce i niewielu w sztuce światowej. Pani Małgosi się to udało. Stworzyła piękne etiudy narracyjne. Artystka nie goni za sukcesem i poklaskiem. Tworzy to co jest w niej, z prawdziwej szczerości. A szczerość w sztuce jest podstawą do tego, żeby zaistnieć.

Wśród prac jest kilkadziesiąt miniatur przedstawiających pejzaże w różnych porach roku i naturę. Wielkie przestrzenie krajobrazu zamyka w miniaturowym kadrze. Akwarelki urzekają. Delikatne, przepojone osobistą refleksją, malowane z natury, tworzą prawdziwe artystyczne perełki, opowiadające o świecie przyrody. Artystka ciągle zgłębia tajniki malowania w niełatwej technice akwareli. Oprócz nich obejrzeć też można zdjęci miejscowo pokazujące naturę.

Dochód z prac sprzedanych w trakcie wernisażu artystka przekaże wielkopolskiej ochronce dla dzieci „Jurek”.
Wystawę „Duże i małe – z daleka i z bliska” można zwiedzać w Galerii Delfiny, na ul. Smulikowskiego 10/2 od 3 do 19 września br. w godzinach otwarcia Galerii: pn.-pt. 13-19; sob. 13- 18.

Małgorzata Wiśniewska – Osobowość, kobieta sukcesu, nowoczesna dama biznesu i filantropii. Od zawsze dostrzegająca piękno natury i człowieka. Zafascynowana  poznawaniem i podziwianiem  natury, tworzeniem. Znajduje czas na realizację swoich pasji.
FOTOGRAFUJE Aparat w jej rękach to coś zupełnie naturalnego. Dzięki umiejętności artystycznego postrzegania, wyczuciu i  wrażliwości, kadruje obiektywem często ulotne i niezauważalne  zjawiska i elementy przyrody. Potem z  satysfakcją  i nieukrywaną radością, odkrywa na nowo, utrwalony fragment czy obiekt.
MALUJE Poszukiwanie kolorów, przenikających się wzajemnie, wydobywanie odcieni,  to jej pasja i radość tworzenia, dające wytchnienie i spokój. Według niej – sztuka to światło, światło to kolor. Odważnie posługuje się kolorem w serii akrylowych obrazów, zatytułowanej Czyżby czyżyk.
Jak twierdzi, piękno otaczającego świata warto zatrzymywać w fotograficznym  kadrze czy też utrwalać je za pomocą pędzla i farb. Chętnie też dzieli się efektami swoich pasji, pokazując je na wystawach.

Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski
i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu.
W Galerii można nie tylko kontemplować sztukę, ale również dokonać zakupu wystawionych prac. Galeria jest także miejscem organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu. Galerię wspierają: City Security oraz AM Art- Media Agencja PR.