Szpital w Toruniu ma swoją Strefę Rodzica

22 czerwca 2016 roku na Oddziale Urologii i Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu odbył się finał czternastej edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Toruń jest kolejnym miastem w Polsce, w którym powstały specjalne miejsca dla rodziców hospitalizowanych dzieci.

Program „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolska inicjatywa firmy Budimex SA, której celem jest tworzenie odpowiednich warunków dla dzieci oraz ich rodziców, podczas wspólnego przechodzenia trudów leczenia małych pacjentów.
W szerszym wymiarze akcja promuje także ideę ciągłego uczestnictwa rodziców
w procesie powrotu do zdrowia ich pociech.

Podczas finału czternastej edycji programu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie. Wyremontowany pokój socjalny oraz świetlica na Oddziale Urologii i Chirurgii Dziecięcej – wygodne, funkcjonalne meble, kuchenka do przygotowania szybkiego posiłku, kolorowe ściany i nowe zabawki – mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu. Dodatkowo oddział szpitalny otrzymał składane łóżka dla osób, które zechcą nocować przy chorym dziecku.

Do ostatniej chwili trwały prace wykończeniowe, aranżowanie wnętrz, ustawianie mebli, w które zaangażowali się, na zasadzie wolontariatu, pracownicy toruńskiego rejonu Budimex SA.

Bardzo się cieszę, że mamy w Polsce kolejny szpital z przyjaznym miejscem dla chorych dzieci i ich rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że nadal jest wiele placówek, w których trzeba tworzyć takie przestrzenie, dlatego już dzisiaj mogą zdradzić, że firma Budimex SA będzie zwiększać zasięg programu. Jestem pełen uznania dla zaangażowania pracowników naszych pracowników, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej firmy Budimex SA.

Kolorową „Strefę Rodzica”, przyjazną dla rodziców i dzieci udało się oddać również dzięki zaangażowaniu architektów z firmy DESIGN TRISS – Pani Joannie Brewce i Sławomirowi Marciniakowi.

Kolejna Strefa Rodzica zostanie otwarta jeszcze w tym roku w Bogatyni, Oleśnicy i Rzeszowie.