Solidarność z etiopskimi chrześcijanami

W czasie Kongresu “Wszyscy jesteśmy Nazarejczyjami” zorganizowanego w Madrycie w dniach 17-19.04.2015 r. organizatorzy wręczyli przedstawicielom prześladowanych chrześcijan list solidarności i zapewnienia o modlitwie podpisany przez ponad 100 tys. osób.

Podobny list Fundacja CitizenGO przygotowała dla przedstawicieli koptyjskich chrześcijan po tym, jak 21 Koptów zostało brutalnie zamordowanych na plaży w Trypolisie. Te symboliczne gesty wymagające zaledwie kliknięcia znaczą bardzo dużo. Gdybyśmy byli w sytuacji chrześcijan w Etiopii, Iraku, Syrii czy Pakistanie, też oczekiwalibyśmy, że chrześcijanie z innych regionów będą się z nami solidaryzować, mówić o naszym losie, wysyłać pomoc i modlić się w naszej intencji. ISIS kontynuuje mordowanie chrześcijan. Muzułmańscy mordercy opublikowali nagranie, na którym pokazali ciała zamordowanych. Po mordzie na koptyjskich chrześcijanach, to kolejny tak głośny mord, którym ISIS się szczyci. Pamiętajmy, że chrześcijanie są mordowani za wiarę każdego dnia. Na wspomnianym nagraniu mordercy zapowiadają, że będą ścinać kolejnych chrześcijan, chyba że zapłacą oni specjalny podatek, o którym mowa w Koranie (i który w praktyce jest nie do zapłacenia) – możemy przeczytać na stronie Fundacji.

CitizenGO to grupa aktywnych osób, które wspólnie bronią życia, rodziny i oraz tych podstawowych praw i wolności, które wynikają z godności człowieka. Swoją działalność opierają na chrześcijańskiej antropologii. Nie mają żadnych wątpliwości, że współczesny świat potrzebuje grupy zaangażowanych, zwykłych ludzi, którzy będą obecni w życiu publicznym. CitizenGO to forma udzielenia głosu tej grupie społeczeństwa, której zazwyczaj nie słychać.