Ruszył nabór szkół do bezpłatnego programu edukacyjnego „Zielona Kraina” w Olsztynie

Trwa nabór olsztyńskich szkół do drugiej edycji cyklu bezpłatnych warsztatów edukacji żywieniowej „Zielona Kraina”, skierowanych do uczniów czwartych klas szkół podstawowych. Celem programu jest kształtowanie w uczniach prawidłowych nawyków żywieniowych. Warsztaty realizowane są przez koalicję firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Sp. z o.o. pod patronatem merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia. W Olsztynie zostały zaplanowane na grudzień br.

Warsztaty „Zielona Kraina” obejmują interaktywne pogadanki dotyczące zasad prawidłowego żywienia, wspólne przygotowywanie posiłków ze świeżych owoców i warzyw oraz gry i zabawy edukacyjne. Program zajęć wpisuje się w podstawę programową szkoły podstawowej oraz uwzględnia aktualne trendy żywieniowe zalecane przez ekspertów.

Dodatkową zaletą projektu są materiały edukacyjne dla nauczycieli i rodziców, udostępnione na stronie zielona-kraina.com. Wśród nich znalazły się m.in. skrypty zajęć lekcyjnych dla pedagogów oraz porady dla rodziców, jak pomóc dziecku z nadwagą czy zadbać o aktywność fizyczną dziecka. Materiały zostały przygotowane przez dietetyczki pracujące w zespole naukowym Instytutu Żywności i Żywienia.

„Zielona Kraina” w Olsztynie

Łącznie w Olsztynie zaplanowanych zostało 35 półtoragodzinnych warsztatów, które odbędą się w grudniu br. Zgłoszenia klas może dokonać dyrektor szkoły – aby to zrobić, należy wysłać odpowiedni formularz na adres warsztaty@zielona-kraina.com.  Regulamin programu wraz z niezbędnymi dokumentami aplikacyjnymi dostępny jest do pobrania na stronie zielona-kraina.com. Nabór trwa do wyczerpania miejsc.