Pierwszy krok do komunikacji miejskiej w Złotowie

Urząd Miasta w Złotowie wraz z firmą Ursus Bus wykonał pierwszy krok do stworzenia sieci komunikacji miejskiej w Złotowie. Elektryczny autobus marki Ursus będzie woził bezpłatnie mieszkańców miasta, aby uwidocznić zalety transportu publicznego.

Złotów może uchodzić za wzór dla mniejszych polskich miast. Rządowe plany rozwoju elektromobilności docierały dotychczas do największych polskich aglomeracji. Władze Złotowa pokazują jednak, że mniejsze miejscowości również mogą stać się w przyszłości częścią Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. – Komunikacja miejska ma wiele zalet. To duże ułatwienie głównie dla osób starszych i rodziców, którzy zamiast odprowadzać dzieci do szkoły mogą poczekać z nimi na autobus. Pozwoli to również ograniczyć ruch samochodów w mieście, co wpłynie pozytywnie na jakość powietrza, co jest szczególnie ważne w Złotowie, który pretenduje do miana Wielkopolskiego Zdroju. Bezpieczeństwo, ekonomia i ekologia to tylko niektóre zalety testowanego przez nas rozwiązania – oznajmia Adam Pulit, Burmistrz Miasta Złotowa.

Mieszkańcy Złotowa będą mogli na własne oczy przekonać się, jak ma wyglądać planowana sieć komunikacji miejskiej w ich mieście. Dziś w ratuszu nastąpi prezentacja proponowanych tras przejazdu miejskich autobusów. Następnie zaproszeni goście odbędą inauguracyjny przejazd. Po tym wydarzeniu wszyscy mieszkańcy Złotowa przez 2 dni będą mogli testować elektryczny autobus Ursus CS12LFE. – Elektomobilność to nie tylko model biznesowy, to również pewna idea komfortu, bezpieczeństwa i ekologicznego środka podróży dla każdego, bez względu na jego miejsce zamieszkania. Dlatego wychodzimy poza obszar metropolii i staramy się działać również tam, gdzie jeszcze nie kursują żadne autobusy miejskie – przyznaje Waldemar Rumiński Dyrektor Sprzedaży i Marketingu URSUS BUS.

Efekty działań administracji rządowej widać już nie tylko w największych polskich miastach. Z zalet elektomobilności korzystają również mniejsze miejscowości. Nawet takie, w których dotychczas komunikacja miejska nie istniała.