Młode talenty projektują dla LUX MED

Rozstrzygnięto konkurs na projekt fartucha lekarskiego dla lekarzy Grupy LUX MED. Jury nagrodziło sześciu młodych projektantów, których propozycje wyróżniały się elegancją, kreatywnym wykorzystaniem kolorystyki marki oraz praktycznymi rozwiązaniami dostosowanymi do środowiska pracy. Wśród Laureatów znaleźli się uczniowie Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Ich prace zostaną wykorzystane jako inspiracja do tworzenia nowego wizerunku fartucha lekarzy Grupy LUX MED.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 stycznia 2020 r. w Centrali Grupy LUX MED w Warszawie. Laureatów powitał Michał Rybak, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych LUX MED, Członek Komisji konkursu. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, a ich prace będą eksponowane na wystawie w Centrali LUX MED.

Jako Grupa LUX MED wspieramy wiele różnych inicjatyw społecznych: przede wszystkim dbamy o zdrowy styl życia i aktywność fizyczną Polaków, ale również uczymy młodych ludzi pierwszej pomocy. Bardzo się cieszę, że możemy docenić też wschodzące talenty i zorganizowaliśmy konkurs, w którym uczniowie mają możliwość wsparcia naszych pracowników i zainspirowania nas do wspólnego tworzenia wizerunku Grupy LUX MED. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za każdy pomysł – komentuje Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym młodzi projektanci przygotowywali szkice fartucha damskiego oraz męskiego, które oceniała Komisja, w której skład wchodzili Członkowie Zarządu Grupy LUX MED, Pracownicy Pionu Doświadczeń Pacjenta oraz Departamentu Sprzedaży LUX MED. Do drugiego etapu przeszły osoby, których propozycje zdobyły największe uznanie Jury. Na podstawie wyróżnionych prototypów szwalnie przygotowały propozycje fartuchów, a Komisja wybrała zwycięzców.

Współpraca jednostek oświatowych z biznesem przynosi obustronne korzyści. Uczniowie szkół profilowanych mieli okazję zmierzyć się z praktycznym wymiarem projektowania oraz zdobyć umiejętności, które mogą przydać się im w przyszłej karierze zawodowej.  Nagrody pieniężne dla Laureatów konkursu to także zachęta do dalszego rozwoju talentów i podejmowania nowych, śmiałych wyzwań – również w modzie użytkowej. Otwierając się na pomysły młodzieży, Grupa LUX MED zyskała wiele cennych inspiracji i koncepcji wartych wykorzystania i pokazała, że jest otwarta na innowacje proponowane przez młodych ludzi.

Projektowanie stroju użytkowego to niełatwe zadanie. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy zmodyfikować klasyczny, biały fartuch, aby wyglądał elegancko i schludnie oraz był wygodny i łatwy w czyszczeniu. Chcieliśmy również sprawdzić, jak praktycznie może ułożyć się współpraca biznesu z edukacją. O pomysły poprosiliśmy młodzież, która zaskoczyła nas swoimi projektami. Poczuliśmy się naprawdę zainspirowani i wierzę, że niejedno z zaproponowanych rozwiązań zostanie uwzględnione przy tworzeniu nowego fartucha lekarzy Grupy LUX MED – mówi Michał Rybak.

Laureatami konkursu NA PROJEKT FARTUCHA LEKARSKIEGO DLA LEKARZY GRUPY LUX MED w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu w konkursie na fartuch męski i damski zostali: Łukasz Zborowski  oraz Patrycja Ostrowska, a w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru z siedzibą w Warszawie: Maciej Błażków, Magdalena Szewczyk i Julia Pyłko. Wyróżnienie specjalne w konkursie otrzymała Wiktoria Frankowska.