Młode talenty piłkarskie są „Wokół Nas”

W niedzielę 7 września na Stadionie Miejskim w Kaliszu odbędzie się turniej piłki nożnej „Wokół Nas KKS Cup” dla zawodników z rocznika 2005 i młodszych. Pomysłodawcą rozgrywek jest wiceprezes klubu KKS Robert Trzęsała, który samodzielnie pozyskał środki na jego organizację, zgłaszając projekt inicjatywy do programu grantowego „Wokół Nas” firmy Provident.

Organizowanie atrakcyjnych inicjatyw sportowych to świetna metoda zachęcania młodzieży do aktywności fizycznej, a także znakomity sposób na motywowanie dzieci do stałej pracy nad swoimi umiejętnościami. Nie zawsze jest to możliwe ze środków publicznych czy składek członków klubu. Dlatego bardzo cieszy nas, że podmioty gospodarcze postanowiły włączyć się we wspieranie oddolnych inicjatyw obywatelskich i dzięki grantom umożliwiają nam szybkie przejście od koncepcji do realizacji projektów – mówi Robert Trzęsała, laureat programu „Wokół Nas”.

W turnieju weźmie udział ponad 10 drużyn z Kalisza i okolic. O godzinie 10.00 rozpoczną się rozgrywki eliminacyjne. Faza finałowa jest przewidziana od godziny 14.00. Wydarzeniu będzie towarzyszył turniej rodziców. Wstęp na rozgrywki jest bezpłatny.

To właśnie duch zdrowej rywalizacji oraz profesjonalne warunki mogą sprawić, że Polska będzie mogła pochwalić się w przyszłości jeszcze większą liczbą młodych talentów piłkarskich. Jesteśmy dumni, że dzięki programowi „Wokół Nas” możemy wspierać takie inicjatywy jak ta przygotowana przez klub KKS Włókniarz Kalisz – mówi Adam Czarnecki, Specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności w firmie Provident Polska. Żywimy też nadzieję, że mieszkańcy Kalisza i okolic dołączą do nas w niedzielę, aby wspierać dopingiem swoje drużyny – dodaje.

Zasady uczestnictwa w Turnieju Piłkarskim „Wokół Nas KKS Cup” są dostępne na stronie internetowej: www.kkskalisz.pl

Program grantowy „Wokół Nas” jest skierowany do społeczności lokalnych, szczególnie z małych ośrodków, które pragną samodzielnie realizować projekty zwiększające bezpieczeństwo oraz komfort życia w swoim otoczeniu. Obecnie trwa jego piąta edycja. Więcej informacji o programie, podsumowanie dotychczasowych edycji oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.csr-provident.pl