Mistrzowie rekrutują!

Po sukcesie pierwszej edycji programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania, w którym udział wzięło 120 szkół z całej Polski, ruszyła rekrutacja do jego kolejnej edycji. Udział w programie jest bezpłatny, a termin przyjmowania zgłoszeń wygasa 10 września.

 

misrzowie_kodowaniaPierwsza edycja Mistrzów Kodowania zakończyła się 13 czerwca podczas finału w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. W trakcie realizacji programu już 120 szkół z 16 województw, 330 nauczycieli i ponad 5000 uczniów zetknęło się z fascynującym światem języków programowania. Uczniowie w lekcjach trwających od marca do czerwca 2014 roku podnosili swoje kompetencje cyfrowe, tworząc aplikacje, gry i animacje w obiektowym języku programowania Scratch, stworzonym przez ekspertów z renomowanego Massachusetts Institute of Technology. Zgodnie z zamierzeniami twórców programu, nauka kodowania zaprocentuje w przyszłości, kiedy obecni uczestnicy Mistrzów Kodowania będą szukać swojego miejsca na rynku pracy, na którym wg. statystyk unijnych stale utrzymuje się popyt na osoby z kompetencjami z zakresu informatyki.

Nadchodząca, druga już edycja Mistrzów Kodowania, skierowana jest do zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i nieco starszej młodzieży gimnazjalnej z całej Polski. Aby zgłosić placówkę do programu, wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny znajdujący się na stronie www.mistrzowiekodowania.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 września 2014 roku, a lekcje w szkołach zaczną się już w październiku.