Krzysztof Przybył: Przedsiębiorcy nauczą sukcesu

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

Za nami najważniejszy dzień roku w kalendarzu Fundacji „Teraz Polska” i – mam taką nadzieję – jeden z najważniejszych dni dla laureatów Godła „Teraz Polska”. Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie statuetki odebrali przedsiębiorcy, samorządowcy i Wybitni Polacy. Grono uhonorowanych Godłem liczy już setki firm, instytucji i gmin. Zachęcam i namawiam wszystkich decydentów: korzystajcie z ich doświadczenia i możliwości promowania Polski i polskich marek na całym świecie!

krzysztof-przybylW 24. edycji konkursu (za rok jubileusz!) Kapituła wyłoniła 25 firm i 5 samorządów. Pełną listę laureatów – którym raz jeszcze z całego serca gratuluję – można znaleźć na naszej stronie internetowej. Dodam również, że w trakcie gali przyznano wyróżnienia specjalne. Telewizja Polska odebrała statuetkę za stworzenie Platformy Hybrydowej (HbbTV), łączącej telewizję linearną z Internetem oraz za uruchomienie TVP Regionalna. Fundacja „Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” otrzymała wyróżnienie za podejmowanie ambitnych ogólnopolskich kampanii służących seniorom. Nie mogło zabraknąć wyróżnienia dla obchodzącego w tym roku czterdziestolecie istnienia zespołu Budka Suflera. Krzysztof Cugowski wraz z kolegami uświetnili swoim koncertem uroczystość. Wrażenia – niezapomniane!

Po raz piąty poznaliśmy laureatów konkursu „Wybitny Polak”, honorującego osobistości, które swoimi sukcesami zawodowymi i talentami rozsławiające renomę Polski w świecie. W tym roku tytuł ten otrzymali: prezes NBP Marek Belka, europoseł – doświadczony polityky i ekonomista Janusz Lewandowski oraz Andrzej Wajda. Nagrodzeni reprezentują trzy obszary – gospodarka, polityka i kultura – w których możemy być dumni ze swoich sukcesów i chociaż na chwilę oprzeć się pokusie narodowego narzekania. O ich osiągnięciach, zasługach i rozpoznawalności tutaj, w Polsce, nie trzeba mówić – ale warto podkreślić, że prestiż i sława naszych laureatów sięgają poza polskie granice. Należałoby sobie życzyć, aby dzisiejsza Polska była postrzegana na świecie przez pryzmat takich wybitnych postaci i przez całość ich osiągnięć. Na liście ich zasług jest bowiem i ta, że byli i są świetnymi ambasadorami Marki Polska na wszystkich kontynentach.

I Marek Belka, i Janusz Lewandowski w swoich wystąpieniach zdecydowanie wskazali, że klucz do sukcesu Polski spoczywa w rękach polskich przedsiębiorców. Mam nadzieję, że ich głos jest słyszalny za urzędniczymi biurkami. Cały czas głowimy się nad zwiększeniem skuteczności promocji naszego kraju w Europie i poza nią, ale cały czas zbyt mało korzystamy w tym celu z wiedzy i doświadczeń polskiego biznesu. Przede wszystkim tego średniego, który szlaki wiodące na zagraniczne rynki przecierał zwykle sam, sam też dochodził do tego, jak skutecznie korzystać z unijnych programów. To nauczyciele sukcesu. Czy tak trudno to dostrzec?

Źródło: http://krzysztofprzybyl.natemat.pl/106451,przedsiebiorcy-naucza-sukcesu