Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym zaprasza do Muzeum Hodowli Przemysłowej

Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym  organizuje w dniu 11 sierpnia w godz. 11.00-16.00 w Warszawie pod Sejmem jednodniową ekspozycję Muzeum Hodowli Przemysłowej. Dzięki jednodniowej ekspozycji Muzeum Hodowli Przemysłowej tworzymy okazję, aby spojrzeć z perspektywy wyobrażonej, niedalekiej przyszłości na realia takich hodowli – na ignorowaną przez lata degradację środowiska, na bagatelizowany głos społeczności lokalnych i rolników, którzy nie godzili się na zawłaszczenie wsi przez zagrażający życiu i zdrowiu przemysł, wreszcie na tragiczne warunki, w jakich żyły zwierzęta. – podkreślają Organizatorzy akcji.

Jaka to przyszłość?

Jest rok 2030. Wszystkie fermy przemysłowe, które przez lata zatruwały życie mieszkańcom polskich wsi, odpowiadały za degradację środowiska i cierpienie milionów zwierząt, zostały właśnie zlikwidowane. O podjęciu decyzji zadecydowały wybuchające co rok epidemie. Nowe mutacje wirusów atakujących zwierzęta stały się niebezpieczne dla ludzi. Politycy nie mogli dłużej ignorować zagrożeń generowanych przez duże fermy. Musieli podjąć radykalne działania – dla zdrowia i życia ludzi, dla środowiska i dla dobrostanu zwierząt.

Opinia publiczna wywierała na polityków coraz większą presję. Skończył się czas ignorowania protestów społeczności wiejskich i milczącej zgody na warunki hodowli, za którą najwyższą cenę ponosiły zwierzęta. Decyzja o likwidacji ferm przemysłowych pociągnęła za sobą rewolucję w systemie produkcji żywności.

Brzmi jak science fiction? Taka przyszłość i zmiana jest nie tylko możliwa, ale wręcz konieczna! – apelują Organizatorzy akcji.

Ekspozycja zostanie wystawiona w miejscu symbolicznym – pod Sejmem, w którym w przyszłości podjęte zostaną decyzję o odejściu od przemysłowej hodowli zwierząt.
 
  GDZIE: skrzyżowanie ul. Wiejskiej i Matejki pod Sejmem w Warszawie
  KIEDY: 11.08, godz. 11.00-16.00

Źródło: Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym