Kilometry dla dzieci

29 marca wystartuje jubileuszowy 10. PZU Półmaraton Warszawski. Każdy, kto odwiedzi w tym dniu miasteczko biegowe albo przyjdzie 27 lub 28 marca na Stadion Narodowy do biura zawodów, będzie mógł wziąć udział w akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”. Zebrane dzięki niej fundusze zasilą konto Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Akcja charytatywna „Podziel się kilometrem” na stałe zagościła jako element imprez biegowych, wspieranych przez PZU. Podczas 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego pieniądze zbierane będą na podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka (KOPD). To ogólnopolska organizacja pożytku publicznego, która od 1981 roku działa na rzecz dzieci i ich rodzin.

– Z roku na rok staramy się robić coraz więcej dla promocji zdrowia – mówi Michał Witkowski, rzecznik prasowy Grupy PZU. – Dlatego rozwijamy akcję „Podziel się kilometrem”, przy pomocy której zachęcamy ludzi do zadbania o siebie, ale także zrobienia czegoś szlachetnego. A to wszystko w gorącej sportowej atmosferze, podczas jednej z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Wierzę, że takie doświadczenie jest w stanie przekonać każdego, aby z kibica chociaż na chwilę stał się czynnym sportowcem.

Strefa „Podziel się kilometrem” w trakcie 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego zagości na Placu Teatralnym, gdzie zlokalizowana będzie także meta biegu. Tym razem strefa będzie miała rekordową wielkość, a kilometry pokonywać będzie można nie tylko na bieżniach, ale również na orbitrekach i rowerkach treningowych. 27 i 28 marca, czyli w dniach, kiedy otwarte będzie biuro zawodów, kilometrami będzie można podzielić się także na Stadionie Narodowym.

Aby włączyć się do akcji należy przyjść do strefy PZU i na udostępnionych tam maszynach treningowych pokonać przynajmniej tytułowy kilometr. Za każde 1000 metrów PZU przekaże 10 zł na konto KOPD. W działania może włączyć się absolutnie każdy. W strefie będzie można spotkać licznych sportowców, aktorów i dziennikarzy np. Pawła Nastulę, Marcina Dorocińskiego, Piotra Głowackiego, Grazynę Zielińską, Annę Samusionek, Annę Popek, Paulinę Chylewską, Sylwię Dekiert, Jarosława Boberka oraz wielu innych.

Godziny otwarcia strefy “Podziel się kilometrem”:

piątek (27.03) godz. 12-20, Biuro Zawodów, Stadion Narodowy
sobota (28.03) godz. 10-20, Biuro Zawodów, Stadion Narodowy
niedziela (29.03) godz. 10-14, miasteczko biegowe, Pl. Teatralny