Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

Jak zbudować latający spodek? Czy przy pomocy nauki można zmienić kolor kwiatka? Jak sprawić, żeby metalowa łyżeczka piszczała z zimna? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych można poznać podczas Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory organizowanego w ramach Gdynia E(x)plory Week. Na wielkie święto nauki zaprasza Fundacja Zaawansowanych Technologii, organizator wydarzenia.

Goście Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory mogą wziąć udział w różnorodnych warsztatach i pokazach naukowych, a także poznać technologiczne nowinki na wolnostojących stoiskach. Dodatkową atrakcją jest pokaz niezwykłych projektów naukowych, przygotowanych przez młodzież w wieku 14-20 lat, uczestniczącą w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Organizatorzy Festiwalu przewidzieli również specjalny program dla wycieczek szkolnych.

Pokazy festiwalowe będą odbywały się: 25 marca (środa) 9:00-15.00, 26 marca (czwartek) 9:00‐15.00, 27 marca (piątek) 9:00-15:00, 28 marca (sobota) 10:00-14.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia).

Na Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory może wybrać się każdy. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Na wszystkie atrakcje zawarte w programie obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres warsztaty@explory.pl. Program Festiwalu dostępny jest na stronie www.explory.pl.

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory jest jednym z elementów Gdynia E(x)plory Week – dorocznego, kilkudniowego święta nauki i nowych technologii. Fundacja Zaawansowanych Technologii przygotowała w tym roku niezwykle bogaty program skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, start-upów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych oraz centralnych. Na gości czeka ponad 60 warsztatów i pokazów naukowych, kilkanaście paneli dyskusyjnych Kongresu E(x)plory Innowacje, szkolenia i prelekcje w ramach Strefy Start-upów oraz niezwykłe projekty najlepszych młodych naukowców w Polsce – finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory 2015.

W ubiegłym roku E(x)plory w Gdyni odwiedziło ponad 1700 osób.