Dziecięcy Szpital Przyszłości

Digitalizacja, zintegrowana opieka, rozwiązania telemedyczne czy nastawienie na poprawę doświadczeń pacjenta i pracownika to przykłady obszarów, które wyróżniono w Raporcie „Dziecięcy Szpital Przyszłości” przygotowywanym przez ekspertów K.I.D.S.

Fundacja w ciągu roku swojego istnienia obserwowała sytuację placówek medycznych w Polsce i za granicą. Na podstawie badań i doświadczeń z wdrażania pierwszych projektów powstał raport, który identyfikuje obszary zmian w szpitalach i proponuje nowoczesne rozwiązania. W ten sposób powstała kompleksowa wizja transformacji, która jednocześnie wyznacza kierunki strategiczne projektów, jakimi zajmować się będzie Fundacja.

Dziecięcy Szpital Przyszłości

Eksperci K.I.D.S. bazując na materiałach takich instytucji jak NIK, WHO czy ECHO, własnych doświadczeniach oraz na pogłębionych wywiadach z małymi pacjentami, ich opiekunami i pracownikami szpitali dziecięcych, zbadali najczęściej wskazywane problemy, opracowując współczesne wyzwania placówek medycznych.

Transformacja ma docelowo poprawić jakość doświadczeń zarówno pacjenta, rodzica, jak i pracowników szpitala, dlatego raport porusza różne aspekty poszczególnych etapów leczenia – od pierwszego kontaktu z lekarzem i kwestie administracyjne, po wypis do domu i rekonwalescencję.

  • Pacjent w centrum – projektowanie całej ścieżki szpitalnego doświadczenia pacjenta z myślą o jego komforcie fizycznym i psychicznym.
  • Digitalizacja – wykorzystanie technologii do poprawy efektywności procesów i jakości opieki.
  • Zintegrowana opieka – bliska współpraca i zaangażowanie wszystkich uczestników procesu leczenia.
  • Bliżej domu – rozszerzenie opieki poza tradycyjne mury szpitalne.
  • Ceniony pracodawca  – tworzenie komfortowego środowiska pracy
  • Centrum innowacji – stworzenie warunków do rozwoju i wdrażania zmian w opiece medycznej
  • Zdrowa organizacja – budowanie zrównoważonego modelu zarządzania, nowych źródeł dochodów i zdrowej struktury kosztów.

 “Mamy nadzieję, że raport wzbudzi dyskusję wokół przyszłości szpitali w Polsce. Jednocześnie chcemy zainspirować liderów biznesu oraz firmy technologiczne, które działają w tych obszarach do wsparcia transformacji. Mamy wspaniały personel medyczny, ale otoczenie, w którym pracuje, nie zawsze nadąża za cyfrową rewolucją. Gromadzimy wokół Fundacji liderów zmian w szpitalach dziecięcych. Razem możemy dokonać ogromnej zmiany, odczuwalnej przez tysiące małych pacjentów.”- mówi współzałożyciel K.I.D.S. Tomasz Rudolf, na co dzień prezes The Heart, korporacyjnego company buildera, który zainicjował powstanie Fundacji.

Źródło: K.I.D.S.