#DobreSlowaNaSwieta – tego roku życzenia mają moc sprawczą!

7 grudnia rusza wspólna akcja Philipiak Milano oraz Fundacji Akogo?: #DobreSlowaNaSwieta. Do każdych życzeń, które nawzajem składać będą sobie Polacy za pośrednictwem Facebooka, marka Philpiak Milano dołoży od siebie 1zł. Organizatorzy liczą, że uda się uzbierać ok. 80 tys. zł na specjalistyczny sprzęt do kliniki Budzik. W akcji może wziąć udział każdy. Wystarczy zamieścić na swoim profilu krótkie, domowe wideo z życzeniami dla bliskich i dodać hashtagi #PhilipiakMilano oraz #DobreSlowaNaSwieta.

Pierwsze życzenia świąteczne złożą 7 grudnia Ewa Błaszczyk, założycielka Fundacji Akogo? oraz Andrzej Lach, Dyrektor Zarządzający Kliniki Budzik. Następnie na Facebooku swoje nagrania opublikują pierwsze ambasadorki akcji – Mariola Bojarska-Ferenc oraz Sylwia Gruchała.

– Dobre słowo nic nie kosztuje, a życie jest bezcenne. Święta zbliżają się wielkimi krokami, to czas, kiedy składamy sobie życzenia, kiedy szczególnie myślimy o drugim człowieku. Dlatego postanowiłam przyłączyć się do akcji #DobreSlowaNaSwieta i wspólnie z Philipiak Milano wesprzeć Fundację Akogo – mówi Mariola Bojarska-Ferenc, dziennikarka propagująca zdrowy styl życia w mediach.

Do akcji #DobreSlowaNaSwieta może przyłączyć się każdy, wystarczy kilka prostych kroków:

1.    Nagraj krótkie wideo swoim telefonem. Złóż życzenia bliskim Ci osobom (max. 5). Niech Twoje nagranie będzie spontaniczne, a życzenia płyną prosto z serca.
2.    Zamieść nagranie na stronie Twojego Facebooka (na prywatnym profilu lub fanpage’u).
3.    Zamieszczając filmik dodaj dwa hashtagi: #PhilipiakMilano oraz #DobreSlowaNaSwieta. W filmiku oznacz osoby, którym składasz życzenia. Niech dowiedzą się, że o nich myślisz i przyłączą się do akcji!

– Być może, dzięki życzeniom, które złożymy, zmieni się czyjeś życie. Zawsze warto przesyłać sobie dobre słowo, a już szczególnie, kiedy możemy wspomóc nim szczytny cel. Zachęcam do udziału w akcji! – mówi Sylwia Gruchała, florecistka, dwukrotna medalistka olimpijska.

Pieniądze, które zostaną zebrane, będą przeznaczone na zakup aparatu EMG dla kliniki Budzik, prowadzonej przez przez Fundację Akogo?. Sprzęt znajdzie zastosowanie m.in. w lokalizacji miejsc do wstrzyknięcia toksyny botulinowej u pacjentów z dużą spastycznością, która prowadzi do przykurczów i osłabienia mięśni, a w konsekwencji do ograniczenia ruchów i uniemożliwienia skutecznej rehabilitacji. Aparat posłuży lepszej diagnostyce i przygotowaniu planu leczenia małych pacjentów.

Akcja charytatywna będzie trwała do 31 grudnia. Organizatorzy na bieżąco będą informować o jej wynikach, m.in. za pośrednictwem fanpage’a Philipiak Milano na Facebooku.