Diversity & inclusion. Startuje program Siemensa „Inżynierki 4.0”

Rozpoczęły się zapisy do czwartej edycji programu edukacyjnego Siemensa „Inżynierki 4.0”, skierowanego do studentek uczelni technicznych.

Uczestniczki będą mogły wziąć udział w serii webinarów prowadzonych przez ekspertów Siemensa oraz firm partnerskich. Nowością w tegorocznej edycji programu będą zagadnienia z zakresu nowoczesnej energetyki i inteligentnych budynków.

Program wpisuje się w realizowaną przez Siemens strategię diversity & inclusion, mającą na celu budowanie kultury włączającej, zapewniającej miejsce w świecie przemysłu i nowych technologii dla przedstawicieli zróżnicowanych grup społecznych. Jedną z nowości tegorocznej edycji programu będą sesje dedykowane wyzwaniom, z jakimi młode kobiety mierzą się na rynku pracy oraz odnoszące się do uprzedzeń, nierówności i tego, jak sobie z nimi radzić.

Patronat nad tegoroczną edycją warsztatów „Inżynierki 4.0” objęła Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Partnerem merytorycznym został Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Partnerami programu są firmy Brintons Agnella, KUKA oraz Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Warsztaty odbędą się w formie online w dniach 30.11, 02.12, 06.12 oraz 08.12. Udział w programie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych.

KLIKNIJ: Tu znajdziesz szczegóły programu

KONTAKT DO AUTORA: t.dereszynski@raportcsr.pl