Diverse rezygnuje z futer zwierzęcych

fot. Pixabay.com

Polska firma odzieżowa ETOS S.A., zajmująca się dystrybucją ubrań marek Diverse i Diverse Extreme Team, podjęła decyzję o przystąpieniu do programu Sklepy Wolne Od Futer.

Obecnie w Polsce znajduje się 368 sklepów Diverse, a oprócz tego marka posiada kilkanaście placówek w krajach takich jak Rosja, Kazachstan, Gruzja, Armenia, Białoruś i Ukraina. Decyzja o zostaniu Sklepem Wolnym Od Futer oznacza, że w żadnym z tych miejsc nie znajdziemy futer zwierzęcych.

– Diverse jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek odzieżowych w Polsce, dlatego decyzja o tym, że w jej kolekcjach nie zobaczymy futer zwierzęcych może stanowić doskonały przykład dla innych polskich firm i zachęcić je, aby także podjęły taką odpowiedzialną społecznie i środowiskowo decyzję – komentuje Marta Jarosiewicz, koordynatorka kampanii biznesowych ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Do programu Sklepy Wolne Od Futer należy już ponad 1000 firm odzieżowych z całego świata, w tym znane marki i projektanci jak GUCCI, Michael Kors i Jimmy Choo, HUGO BOSS, H&M, ZARA, Topshop, KappAhl czy Cubus. Wśród polskich członków są między innymi Reserved i pozostałe marki z portfolio LPP, Solar, SIMPLE CD oraz Wojas.