DHL Global Forwarding wspiera SOS Wioskę Dziecięcą w Biłgoraju

Każda ankieta Customer Satisfaction Servey wypełniona przez klientów DHL Global Forwarding to 10 zł na rzecz organizacji pożytku publicznego. W tym roku DHL Global Forwarding przekazał zebrane środki stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce.

Zdecydowaliśmy się na współpracę ze stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, ponieważ szczególnie porusza nas trudny los dzieci. Uważamy, że każda przekazana pomoc ma tutaj znaczenie. W DHL Global Forwarding pomagamy na różne sposoby i dlatego namawiamy naszych partnerów biznesowych do takiej aktywności. Teraz możemy podnieść standard życia podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju. Liczę, że nasz przykład będzie motorem do działania dla innych firm – mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.

DHL Global Forwarding po raz kolejny udzielił pomocy stowarzyszeniu. Ufundowane przez firmę środki pokryją najważniejsze potrzeby domu w Biłgoraju SOS Wioski Dziecięce.

Wcześniej, w grudniu 2012 r. spedytor przekazał środki niezbędne na zakup sprzętu gospodarstwa domowego do Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu „Sindbad”.

Odpowiedzialność Społeczna Biznesu jest jednym z głównych założeń misji DHL Global Forwarding. Firma łączy działalność biznesową z działalnością prospołeczną i prośrodowiskową, współpracując m.in. z Polską Akcją Humanitarną przy programie Pajacyk.

Wioska w Biłgoraju powstała w 1984 r. i była to pierwsza SOS Wioska Dziecięca w Polsce, a 211 na świecie. Stowarzyszenie pomaga dzieciom opuszczonym i osieroconym. Obecnie w 11 domach Wioski Dziecięcej w Biłgoraju schronienie znalazło 73 podopiecznych. Najmłodszy podopieczny ma 4 lata, a najstarszy 25 lat. Przez 30 lat funkcjonowania ośrodka bezpieczną przystań znalazło w nim 276 dzieci.