Biedronka i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej razem na rzecz najmłodszych pacjentów

W związku z obchodami XXV Światowego Dnia Chorego przedstawiciele sieci sklepów Biedronka i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej odwiedzili najmłodszych pacjentów w warszawskich szpitalach. W ramach tej współpracy dzieciom ze Szpitala Dziecięcego SPZOZ im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu przekazano 8 lutego br. w sumie 1000 upominków.

Od początku wspólnych działań Biedronki i Caritas w Polsce, czyli od 2006 roku, sieć przekazała już ponad 1 mln 200 tys. paczek dla dzieci. Wspólnie organizowane są spotkania z okazji Światowego Dnia Chorego, Mikołajek i Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”. Co roku firma zaprasza także podopiecznych instytucji na letnie kolonie.

Na rzecz podopiecznych Caritas w sklepach Biedronka organizowane są również ogólnopolskie akcje zbiórek żywności. W 2016 roku, podczas akcji prowadzonej w grudniu, dzięki klientom sieci zebrano rekordową ilość produktów – w 1000 placówkach ponad milion kilogramów. Artykuły te zostały przekazane potrzebującym w formie paczek oraz jako pomoc dla placówek Caritas (m.in. stołówek, świetlic, jadłodajni, burs dla młodzieży).