BayLab zaprasza w wakacje!

„Zupa, pompa i odrobina hydrauliki – czyli serce, krew i krążenie”: to temat wiodący lipcowych spotkań. Najmłodsi dowiedzą się jak pracuje ich serce i z czego zbudowana jest krew, zbadają zawartość witamin w owocach i warzywach, ale również poznają rośliny uprawne oraz doświadczą zaskakujących złudzeń optycznych.

 

warsztaty_BayLab_2Zaproszenie skierowane jest zarówno do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin. Z myślą o najmłodszych, BayLab po raz pierwszy uczestniczy w programie „Lato w Mieście”, organizowanym przez Urząd m.st. Warszawy. Salon jest jednym z miejsc, gdzie dzieci mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas. W zajęciach w BayLabie udział weźmie ok. 200 najmłodszych z ośmiu warszawskich dzielnic. Z kolei wszystkie chętne osoby indywidualne – np. dzieci z rodzicami czy dziadkami – zaproszone są na otwarte, naukowe popołudnia w BayLab. Udział w zajęciach jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji pod linkiem BayLab

– W wakacje otwieramy BayLab dla społeczności lokalnej – mówi Monika Lechowska, Dyrektor Komunikacji Bayer Sp. z o.o. – Z powodu ogromnego zainteresowania organizowanymi tu zajęciami zdecydowaliśmy się uruchomić również program wakacyjny. Urząd m.st. Warszawy i organizowana rokrocznie akcja „Lato w Mieście” to gwarancja programu, który proponuje dzieciom, spędzającym wakacje w mieście, świetną i pożyteczną rozrywkę. Cieszymy się, że jesteśmy jego częścią.

– Z zajęć w 128 wakacyjnych placówkach edukacyjnych może skorzystać nawet 12 tys. dzieci. „Lato w mieście” to jedyny bezpłatny tego typu letni program w Polsce – mówi Tomasz Demiańczuk z Wydziału Prasowego Urzędu m.st. Warszawy – Specjalne zajęcia przygotowały placówki miejskie (muzea, ośrodki sportowe, instytucje kulturalne), a także organizacje pozarządowe. Cieszymy się, że do tego grona w bieżącym roku dołącza BayLab.

Pełen program zajęć można znaleźć na stronie www.lato.warszawa.pl.