Agnieszka Durlik w gronie mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Dyrektor generalna Sądu Arbitrażowego przy KIG Agnieszka Durlik dołączyła do grona mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet w programie „Biznes w kobiecych rękach”. Społeczność sieci liczy już ponad 30 tys. aktywnych kobiet. W czasie 6 edycji programu powstało też 257 nowych kobiecych firm.

Biznes w Kobiecych Rękach to kompleksowy program akceleracyjny, który adresowany jest do kobiet z pomysłem na biznes i z planem założenia swojej firmy w trakcie trwania programu. To autorski projekt Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator. Pod koniec 2020 r. ruszyła siódma edycja programu.

Agnieszka Durlik od wielu lat reprezentuje samorząd przedsiębiorców w roli eksperta w tematyce gospodarczej i prawnej dotyczącej zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W Krajowej Izbie Gospodarczej przeszła wszystkie szczeble kariery rozpoczynając od eksperta przez project managera, rzecznika prasowego, dyrektora gabinetu prezesa, aż po dyrektora generalnego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej, którym zarządza od 3 lat.

Aktywnie uczestniczy w procesach stanowienia prawa w Polsce – w parlamencie, ministerstwach, organach administracji publicznej. Z sukcesem przygotowywała i realizowała projekty finansowane z funduszy UE. Doradza przedsiębiorcom, jest gościem różnych mediów w ramach rzecznictwa interesów przedsiębiorców, a także jest współautorem szeregu publikacji z zakresu m. in. rzecznictwa interesów, prowadzenia działalności gospodarczej, przeciwdziałania korupcji.