XVII edycja Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego”

Już 29 czerwca rusza kolejna, XVII edycja Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego” – największej imprezy sportowej szermierzy na wózkach, odbywająca się co roku w Polsce. 3M Poland od początku jej istnienia wspiera zawody jako główny sponsor, angażując się w promocję tego niezwykłego widowiska sportowego.

 

Puchar Świata w szermierce na wózkach “Szabla Kilińskiego” jest organizowany w Polsce od 2001 roku. To największa na świecie oraz najchętniej odwiedzana impreza szermiercza dla sportowców z niepełnosprawnością. Pierwsze zmagania w ramach tegorocznej edycji będą miały miejsce 29 czerwca, a Gala finałowa zaplanowana jest na 1 lipca w warszawskim hotelu Airport Okęcie.

Firma 3M niemal od początku swojej obecności w Polsce angażuje się w działania na rzecz rozwoju i promocji sportu dla niepełnosprawnych. Już w 1994 roku 3M Poland nawiązała współpracę z Integracyjnym Klubem Sportowym AWF Warszawa. W  jej ramach, firma przeznaczyła łącznie ponad 1,7 mln zł na dofinansowanie sportowców, czym przyczyniła się do licznych sukcesów zrzeszonych tam sportowców. Zawodnikom udało się m.in. wywalczyć pierwsze w polskiej historii tej dyscypliny kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Atlancie, a także zdobyć łącznie ponad 30 medali na paraolimpiadach, plasując się tym samym w światowej czołówce.

– Tym, co charakteryzuje naszych szermierzy to ogromna ambicja i niesamowita wola walki. Oczywiście trenowanie zawodników na poziomie wyczynowym oraz zapewnienie im ciągłości szkolenia jest bardzo kosztowne. To dzięki wsparciu firmy 3M możemy realizować nasze sportowe cele i rywalizować na prawdziwie światowym poziomie – powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes IKS-AWF.

Jak podkreśla Ilona Gajewska, specjalistka ds. marketingu korporacyjnego i PR w 3M Poland, działania z zakresu odpowiedzialności społecznej są istotnym filarem działalności firmy.– Już od 16 lat kibicujemy warszawskiemu Integracyjnemu Klubowi Sportowemu AWF w sportowych zmaganiach. To właśnie ich ogromna wola walki i coraz liczniejsze sukcesy   przyczyniają się do rozwoju tej niezwykłej dyscypliny, jaką jest szermierka na wózkach. Z kolei dla nas w 3M, możliwość wspierania tych zawodników jest źródłem wielu radości i motywacji do dalszego działania – dodała.

Odpowiedzialność i zaangażowanie na wielu polach

Szermierka to nie jedyna dyscyplina sportowa wspierana przez 3M Poland. Od 2006 roku firma sponsoruje również młodzieżową sekcję kolarstwa górskiego w Rabce. Dzięki stałej pomocy finansowej, możliwa była m.in. organizacja wyjazdów kolarzy na zawody oraz zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia.

Działalność prospołeczna oraz odpowiedzialność firmy 3M Poland za otoczenie obejmuje również inne aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem przedsiębiorstwa, w tym m.in. dbałość o środowisko naturalne oraz tworzenie bezpiecznych i opartych na równości warunków pracy. W  czerwcu br. firma podpisała deklarację „Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”. W ramach projektu, realizowanego pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju, 3M  zobowiązał się do aktywnej implementacji strategii związanej z ochroną klimatu i przyrody. Zaangażowanie 3M Poland w definiowanie i promowanie dobrych praktyk w różnych obszarach zostało docenione w 2016 roku – przedsiębiorstwo otrzymało wówczas tytuł „Najbardziej Etycznej Firmy Świata”.

Więcej informacji na temat działalności firmy 3M Poland w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz wspierania lokalnych społeczności znaleźć można na stronie: www.raportwplywu.pl.