SES kontynuuje strategię rozwoju

SES (spółka akcyjna notowana na indeksach NYSE, Euronext Paris i Luxembourg Stock Exchange pod nazwą SESG), kontynuuje strategię rozwoju poprzez zakup kolejnych trzech satelitów: SES-14, SES-15 i SES-16/GovSat, które mają zostać wyniesione na orbitę w 2017 roku.

W dniu 16 lutego, SES poinformowała o zamówieniu trzech satelitów najnowszej generacji, SES-14, SES-15 i SES-16/GovSat. Ostatni z nich został zamówiony wspólnie z Rządem Luksemburga do nowego wspólnego przedsięwzięcia, LuxGovSat.

Przy budowie tych satelitów będą wykorzystane najnowsze technologie, w celu osiągnięcia optymalnego działania i najwyższej wydajności, pozwalając SES zaspokajać potrzeby klientów na rynkach szybko rozwijających się, na których firma osiągnęła już stabilną pozycję. Satelity zostaną wyprodukowane przez Airbus Space and Defence, Boeing i Orbital AKT. Dzięki nowemu zamówieniu liczba satelitów SES będących aktualnie w budowie zwiększy się do siedmiu, z których sześć zapewni wzrost oferowanych pojemności satelitarnych.

SES-14 i SES-15 są potężnymi satelitami hybrydowymi, które będą korzystać z pasma Ku- i Ka- – a w przypadku SES-14 – również z pasma C o szerokiej wiązce i wysokiej przepustowości oraz w pełni elektrycznym układzie napędowym. Zwiększy to efektywność ekonomiczną satelitów poprzez zwiększoną ładowność dzięki zredukowanej masie paliwa.

SES-16/GovSat jest supernowoczesnym wielozadaniowym satelitą o ogromnej mocy z całkowicie sterowalnymi wiązkami, który jest przeznaczony dla misji rządowych. Satelita ten stanie się własnością i będzie w pełni użytkowany przez LuxGovSat, nowe wspólne przedsięwzięcie SES i Rządu Luksemburga.

“Inwestycje we flotę zwiększają nasze pojemności, w celu zaspokojenia wysokiego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne w kilku kluczowych regionach i segmentach,” komentował Karim Michael Sabbagh. „Inwestycje te podkreślają naszą pewność dotyczącą wysokiego zapotrzebowania i potencjału wzrostu zarówno na rynkach wschodzących, jak i dojrzałych i zapewniają nam podstawy do stworzenia unikatowych kombinacji naszej geostacjonarnej floty (GEO) z flotą pracującą na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO) O3b, w której posiadamy 45% udziałów”.