Rusza casting na blogerów „Co z tym hajsem?”

0
28

Coztymhajsem.pl  blog o finansach dla młodych  funkcjonuje już prawie rok. Pomysłodawca projektu, lider rynku pożyczkowego, Provident Polska postanowił odświeżyć jego koncepcję i organizuje casting na blogerów, którzy będą dzielić się z czytelnikami swoimi doświadczeniami z kasą. Najlepszych wyłonią uznane gwiazdy blogosfery.

 

– Duże potrzeby i mało pieniędzy to bolączki większości młodych ludzi. Dlatego ważne jest to, by nauczyli się dobrze zarządzać swoim budżetem. Jednak klasyczne formy edukacji nie zawsze się sprawdzają – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska.  Postanowiliśmy więc odejść od nudnej sztampy poradników i mądrzących się ekspertów. Uznaliśmy, że do młodych ludzi najbardziej przemówią doświadczenia innych osób, które także stawiają pierwsze kroki w dorosłym świecie finansów, studiują, dorabiają, idą do pierwszej pracy i na co dzień uczą się w praktyce trudnej sztuki bilansowania portfela. Tak właśnie narodził się pomysł bloga Coztymhajsem.pl wyjaśnia.

Blog prowadzi obecnie trójka młodych blogerów: Aleksandra Trachim, która po ukończeniu studiów w Norwegii wróciła na Śląsk w poszukiwaniu pracy, Alicja Nowicka, studentka kulturoznawstwa z Gdańska oraz Tomasz Uniszewski, warszawiak pracujący w agencji reklamowej. Cała trójka została wyłoniona w castingu, który rok temu zorganizował Provident przy współpracy z uznanymi blogerami: Jakubem Prószyńskim (pijarukoksu.pl), Tomaszem Lachem (zajadam.pl) oraz Patrykiem Siedlińskim (ohmydeer.pl). To oni – spośród 350 zgłoszeń – wybrali właśnie Alexę, Alicję i Tomka.

Jak tanio podróżować i kto płaci na randce?

Młodzi blogerzy opublikowali na Coztymhajsem.pl już ponad 120 postów. Pisali o tym, jak rozsądnie wydawać, ale też i o tym, jak podreperować budżet. Dużym powodzeniem cieszyły się teksty wypełnione konkretnymi informacjami, np. przegląd aplikacji, które pomagają trzymać portfel w ryzach, spis wydatków związanych ze zmianą mieszkania, porady, jak tanio kupować gry komputerowe lub relacje dokumentujące weekendowe wypady do Berlina, Pragi czy Sztokholmu. Żywe zainteresowanie wzbudziły także świeże wspomnienia pierwszych zarobionych pieniędzy oraz opinie o tym, kto powinien płacić na randce.

Alicja, Alexa i Tomek pisali o sposobach na sprytniejsze, oszczędniejsze życie, ale także uczciwie przyznawali się do złych nawyków i nie najlepszych pomysłów. Dzielili się bieżącymi doświadczeniami – zmiana mieszkania, poszukiwanie nowej pracy czy też wybór najlepszej opcji dostępu do muzyki w sieci albo aplikacji do darmowej nauki. Trójka autorów nie zawsze się ze sobą zgadzała, ale dzięki temu czytelnicy dostawali ciekawsze, wielostronne spojrzenie na niektóre sprawy.

Casting na blogerów

Pomysł Providenta na bloga o prawdziwych przygodach młodych ludzi z pieniędzmi dobrze się przyjął. Serwis Coztymhajsem.pl zdobył lojalną publikę, odwiedzało go kilka tysięcy internautów miesięcznie. Ponad 2,5 tys. osób śledziło też finansowe przygody trójki autorów na facebookowym profilu bloga. Akcją zainteresowały się także media.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że blog wzbudził tak duże zainteresowanie wśród czytelników. Dlatego ruszamy z castingiem do następnej edycji. Chcemy dać szansę kolejnym młodym ludziom, by mogli się sprawdzić w roli blogerów i zainspirować czytelników swoimi historiami i przemyśleniami na temat rozsądnego gospodarowania pieniędzmi – mówi Małgorzata Domaszewicz.

Formuła konkursu będzie taka sama jak przed rokiem. Trójka znanych blogerów ogłosi castingi na swoich blogach, po czym spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze po jednym kandydacie. Zainteresowani rekrutacją powinni zajrzeć na blog podróżniczy Anny i Marcina Nowaków gdziewyjechac.pl oraz na internetowy dziennik Moniki Pryśko tekstualna.pl. Trzeciego blogera zrekrutuje Matt Olech, który prowadzi bloga mattolech.pl oraz dwa kanały na you tube – Matt Olech oraz Matt Rozkminia.

Warto dodać, że nagrodą dla trójki młodych autorów będzie nie tylko ciekawa przygoda, ale i praktyczne doświadczenie. Provident, zapraszając ich do prowadzenia bloga, zaoferuje im bowiem konkretne wsparcie – każdemu z autorów będzie wypłacał co miesiąc 1000 zł wynagrodzenia oraz zapewni im opiekę doświadczonego redaktora, a także zorganizuje szkolenia z popularnymi blogerami.