Przyznano wyróżnienia Raportu CSR

0
15

raport_csr_24-edycja-dZnamy laureatów 24. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Wyróżnieni zostali: Fundacja Dorastaj z Nami za działania na rzecz dzieci, których rodzice zostali poszkodowani w trakcie pełnienia służby publicznej oraz SES Astra za stworzenie i organizację konkursu Astra Talent, którego głównym celem jest wsparcie organizacji pozarządowych.

Tematem przewodnim Raportu jest polityka senioralna i cywilizacyjne wyzwania stojące przed pokoleniem 50+. W czasie, kiedy na zachodzie Europy widok grupy sędziwych osób siedzących z laptopem w kawiarni nikogo nie dziwi, w Polsce wciąż jeszcze zdumiewa. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do postrzegania osób starszych w kategorii wykluczonych, że uznaliśmy, że nie mają nic do zaoferowania… a jednak mają i dowodzimy tego na kolejnych stronach raportu.

W tej edycji, spośród wielu ciekawych inicjatyw i projektów o charakterze CSR wyróżniliśmy dwa, naszym zdaniem najciekawsze. Projekty w pewnym sensie równoważą treści w Raporcie, ponieważ dotyczą najmłodszych. Pierwszym wyróżnionym jest Fundacja Dorastaj z Nami, która działa na rzecz dzieci i młodzieży osieroconych w wyniku działań wojennych, czy pełnienia przez rodziców służby publicznej dla Polski. – Fundację założyło 27 największych polskich firm, często konkurujących ze sobą na polu biznesowym, które potrafiły zjednoczyć się w solidarnej misji społecznej, czyli niesieniu szeroko pojętej pomocy edukacyjnej – tłumaczą przedstawiciele Fundacji.

Kolejnym wyróżnionym jest SES Astra, organizator konkursu plastycznego Astra Talent, którego celem jest połączenie kreatywności najmłodszych Europejczyków z niesieniem pomocy innym. W obecnej, 4. edycji konkursu, zaproszono do udziału uczniów z ośmiu krajów. Za każdą przesłaną pracę Astra przekazała jeden euro na rzecz Chorwackiego Czerwonego Krzyża. – Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie edukacyjne dzieci ze szkół podstawowych, które uległy zniszczeniu podczas zeszłorocznej powodzi w Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie – tłumaczą przedstawiciele.

Tradycyjnie dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami realizują idee społecznej odpowiedzialności biznesu; naszym partnerom – Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, redakcji Super Biznes (ekonomiczny dodatek Super Expressu), a także portalowi Kurier365.pl.

Redakcja