Polskatimes.pl o debacie: „CSR szansą dla MŚP?”

0
35

skiZ.Biskupski„Mali i średni też mogą być odpowiedzialni” – pod takim tytułem Polskatimes.pl opublikowała artykuł poświęcony debacie organizowanej przez RaportCSR.pl, Krajową Izbę Gospodarczą i miesięcznik „Ekologia i rynek”. Patronem medialnym wydarzenia był Super Biznes.

Firmom z sektora MSP w Polsce brakuje przede wszystkim wiedzy – takie wnioski płyną z raportu „Ocena stanu wdrażania standardów społecznej odpowiedzialności biznesu” z 2012 roku przygotowanego na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Według niego pojęcie „społeczna odpowiedzialność biznesu” zna zaledwie 31 proc. przedstawicieli firm działających w Polsce.

Dlatego też istotną kwestia staje się transfer wiedzy z dużych firm do małych i średnich. O tym jak to zrobić zastanawiano się podczas debaty: „CSR szansą dla MŚP?”.

Polskatimes.pl opisuje dobre praktyki stosowane już od lat przez duże firmy, które mogą stać się przykładem dla przedsiębiorców z sektora MŚP:  PKP Cargo SA, Jeronimo Martins oraz Wydawców Edukacyjnych skupionych w Polskiej Izbie Książki.

Źródło: Polskatimes.pl