Oceany w lepszej formie

0
22

Tchibo w swojej najnowszej kolekcji „W dobrej formie” proponuje odzież sportową z recyklingu sieci rybackich i butelek PET.

Woda, fale i nieskończona przestrzeń – w naszych wyobrażeniach o morzu raczej rzadko pojawia się wizja gór śmieci. Niestety coraz bardziej stają się one rzeczywistością. Na każdym kilometrze kwadratowym naszych mórz unoszą się setki tysięcy plastikowych odpadów, w tym butelek PET i sieci rybackich. Firma Tchibo angażując się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju postanowiła temu przeciwdziałać i pokazała jak można wykorzystać te pozostałości. Do produkcji swoich ubrań w kolekcji „W dobrej formie” użyła wysokiej jakości przędzy ECONYL® w 100% pozyskanej ze zużytych sieci rybackich oraz poliestru pochodzącego z recyklingu wyłowionych z morza butelek PET. Przykładowo przy produkcji biustonosza sportowego z kolekcji Tchibo wykorzystano 12,2 gr sieci rybackich, a do produkcji spodni do biegania wykorzystała 17 butelek z tworzywa sztucznego. Łącznie przetworzono 1100 kg sieci tym samym oczyszczając oceany z zagrażających środowisku odpadów.

Jak powstają produkty z recyklingu?

Kostium kąpielowy i biustonosz sportowy Tchibo zostały w 100% wykonane z włókien nylonowych pochodzących z recyklingu zużytych sieci rybackich. Przy produkcji każdej pary sportowych legginsów poddano recyklingowi 17 butelek PET wyłowionych z mórz i oceanów.

Czy takie produkty są bezpieczne?

Wszystkie ubrania z materiałów z recyklingu są poddawane kompleksowym testom pod kątem substancji szkodliwych. Materiały użyte do ich produkcji są certyfikowane zgodnie z surowymi wymogami Global Recycling Standard (GRS) lub Recycled Content Standard (RCS).

Co znajduje się w kolekcji „W dobrej formie”?

W kolekcji Tchibo oprócz ubrań sportowych z materiałów z recyklingu znajdują się również oddychające koszulki, wygodne spodnie oraz praktyczne akcesoria, które doskonale uzupełnią każdy trening. Można znaleźć w niej m.in. pas sportowy na smartfon, matę do fitnessu czy worek sportowy.

Kolekcja dostępna jest od 7 sierpnia na www.tchibo.pl, a od 13 sierpnia w sklepach stacjonarnych Tchibo.