Matematyka jest dosłownie… wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

0
23

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę zamówiło ponad 104 tys. osób! Teraz można ją pobrać jako ebooka na stronie www.mjakmatematyka.pl.

Misją Fundacji mBanku jest promowanie matematyki i wspieranie inspirujących projektów edukacyjnych. Fundacja kieruje większość swoich programów do szkół i nauczycieli oraz do organizacji pozarządowych. W ubiegłym roku wydała pionierską pozycję „Matematyka jest wszędzie”, w której – zgodnie z tytułem – pokazuje matematyczny świat wokół nas. Fundacja przekazywała książkę bezpłatnie każdemu, kto zamówił ją na specjalnej stronie. W trakcie trzech edycji akcji promocyjnej, swój egzemplarz zamówiło ponad 104 tys. osób!

Wszystkim zainteresowanym, którzy nie zdążyli zamówić papierowej wersji, mFundacja proponuje ebooka, którego – także bezpłatnie – można pobrać na stronie www.mjakmatematyka.pl.

Publikacja wzbudziła wiele emocji wśród odbiorców. Rodzice szeroko komentowali ją w sieci, przekazując sobie informacje i doceniając jej potencjał: – Książka jest świetna! Zarekomendowałam ją moim koleżankom-nauczycielkom:) Będziemy z niej korzystały, by pokazać uczniom, że matematyka to nie tylko wzory – komentowała użytkowniczka jednego z portali społecznościowych.

Zainteresowanie książką komentuje Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji: – Liczbę zamówień przyjęliśmy z ogromną satysfakcją. Sukces naszej książki pokazuje, że w Polsce jest zapotrzebowanie na nieszablonowe i nieoczywiste podejście do matematyki. Dorośli doceniają jej wagę w codziennym życiu. Wierzymy, że ten przełomowy materiał pomoże odczarować matematykę i da dzieciom impuls, by dalej ją odkrywać.

Więcej: https://www.mbank.pl/portals/6.0/lp/mfundacja/ebook/