LUX MED Pracodawcą Godnym Zaufania

Grupa LUX MED została nagrodzona w Konkursie „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła Konkursu nagradza firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania, uwzględniające rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw.

 

„Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej i Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Podstawowym celem Konkursu jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Energii. LUX MED zdobył tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” w kategorii „Edukacja”, za tworzenie możliwości rozwoju pracownikom poprzez organizację dedykowanych programów edukacyjnych.

Jesteśmy liderem polskiego rynku prywatnych usług zdrowotnych i jednym z największych pracodawców w kraju, zatrudniającym blisko 15 tysięcy pracowników. Chcemy tworzyć wyjątkowe miejsce pracy, z którym pracownicy się identyfikują, są zaangażowani i mają wiele możliwości rozwoju. To część naszej filozofii zarządzania. Wierzymy, że rozwój pracowników ma bezpośrednie przełożenie na sukces biznesowy całej Grupy – mówi Prezes Grupy LUX MED, Anna Rulkiewicz.

W skład Kapituły Konkursu weszli przedstawiciele instytucji pozarządowych, organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. W imieniu Grupy nagrodę odebrała Dorota Sawicz, Dyrektor Personalny LUX MED.

Przyznany tytuł to dla nas niezwykle ważne wyróżnienie. Cieszymy się, że nasze starania zostały docenione przez Kapitułę Konkursu. Codziennie, od ponad 25 lat, staramy się aby nasi ludzie rośli razem z nami, aby stwarzać im możliwości rozwoju i awansu w ramach naszej Grupy. Wierzymy, że jest to mocnym fundamentem naszej organizacji – powiedziała Dorota Sawicz.

To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Grupy LUX MED. Według prestiżowego rankingu Most Attractive Employers, który został przygotowany przez międzynarodową firmę doradczą Universum, LUX MED znalazł się w gronie najbardziej atrakcyjnych i pożądanych pracodawców w branży medycznej w 2018 roku.