Krzysztof Przybył: lekcja pokory

0
10

„Najwyższa Izba Kontroli należy do tych – niestety nielicznych – organów państwa, które niezmiennie cieszą się bardzo dużym zaufaniem Polaków.(…) Taki wynik nie jest przypadkowy – Izba miała szczęście do kolejnych szefów, którzy – choć w większości powiązani ze światem polityki – na swoich stanowiskach nie sprzeniewierzyli się zasadzie niezależności” – czytamy na blogu Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
„Podstawowe pytanie, które należy sobie teraz zadać, nie dotyczy tego, czy Krzysztof Kwiatkowski będzie kontynuował tę tradycję, ale czy politycy zalecenia pokontrolne wezmą sobie do serca. Reakcja tych ostatnich na raport poświęcony systemowi viaTOLL nie napawa optymizmem” – rozważa Autor.

Otóż: „viaTOLL to przykład projektu, który zrealizowano w bardzo krótkim czasie i z bardzo dobrymi wynikami. Zwłoka z poprawieniem tego, co źle funkcjonuje, rzutuje na wizerunek całego przedsięwzięcia. Czy, szczególnie teraz, gdy słupki sondażowego poparcia dla rządu spadają, można marnować szansę na pokazanie, że są projekty realizowane skutecznie, i to w dodatku w dobrej współpracy z prywatnym operatorem?”.

Więcej: http://krzysztofprzybyl.natemat.pl