Konferencja Młodych Liderów

0
34

W warszawskim Teatrze Palladium ponad 400 licealistów z całej Polski przez dwa dni mogło osobiście rozmawiać z uczestnikami życia publicznego. Zorganizowana przez uczniów warszawskich liceów konferencja została uznana podczas Olimpiady Projektów Społecznych „Zwolnieni z Teorii” za najlepsze wydarzenie publiczne 2017 r.

Główną ideą konferencji było przybliżenie licealistom różnych ścieżek rozwoju zawodowego i osobistego, również tych rzadziej wybieranych i mniej popularnych w dzisiejszych czasach. Na konferencji pojawiło się wielu znakomitych, inspirujących mówców z Polski oraz zagranicy. Przez dwa dni słuchało ich  ponad 400 licealistów z całego kraju, reprezentujących różne intelektualne kierunki rozwoju.

Lider to ktoś, kto działa z pasją, zaangażowaniem, jest konsekwentny w działaniu, troszczy się o ludzi, jest opanowany, kompetentny. Ale jemu może brakować tego „czegoś”. Z prawdziwym przywódcą mamy do czynienia wtedy, kiedy ludzie z własnego wyboru za nim podążają – mówił Andrzej Kozłowski, prezes Zarządu Emitel Polska.

Wśród partnerów i sponsorów Konferencji znajdują się: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznik Praw Dziecka, Ambasada USA w Polsce, UNICEF oraz Bank Światowy. Konferencja wspierana jest też przez EmiTel S.A. i Fundację XX. Czartoryskich.

Źródło: http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/konferencja-mlodych-liderow-historia-pokazuje-przyszlosc,13237300/