Kolejni młodzi sportowcy chcą spełnić swoje marzenia przy pomocy platformy DamNaSport.pl

0
15

Na platformie crowdfundingowej* DamNaSport.pl uruchomione zostały kolejne trzy zbiórki pieniędzy, prowadzone przez młodych, zdolnych sportowców. O spełnienie sportowych marzeń starają się tym razem: Zuzanna Głombiowska – biegaczka z Gdańska, Anna Simsak – instruktorka tańca z Suchej Beskidzkiej oraz Aleksandra Smuklerz – bokserka z Radomia. Wpłat na wsparcie ich projektów można dokonywać przez najbliższe 60 dni.

Na DamNaSport.pl, jak na każdej platformie crowdfundingowej, to darczyńca decyduje, ile chce przeznaczyć na dany cel. Jedynym ograniczeniem zbiórki jest jej czas. Aby otrzymać zebraną kwotę, sportowiec w ciągu 60 dni musi przekroczyć założony próg zbiórki na swój projekt. Aby dofinansować wybraną kampanię, a tym samym pomóc lokalnym talentom w osiąganiu sportowych celów, wystarczy zalogować się na portalu DamNaSport.pl i wybrać próg finansowania, czyli zadeklarować, ile chcemy przeznaczyć na projekt.

Nowe projekty, które zostały  uruchomione na platformie:
Lekkoatletka Zuzanna Głombiowska z Gdańska rozpoczęła przygodę z biegami zorganizowanymi 2,5 roku temu w ramach walki z nadwagą. Od tego momentu regularnie trenuje oraz startuje w licznych biegach, stawiając sobie coraz bardziej ambitne cele. Zuzanna na co dzień trenuje pod okiem znanego maratończyka, Piotra Sucheni. Dzięki projektowi „Zuza biegnie w TRANSGRANCANARII” chce zebrać 500 zł na sfinansowanie przelotu na Gran Canarię, na której w marcu 2016 roku weźmie udział w ultramaratonie TRANSGRANCANARIA i spróbuje przebiec dystans 83 km.

Anna Simsak z Suchej Beskidzkiej jest trenerką tańca, kilkukrotną finalistką Mistrzostw Polski Cheerleaders duetów cheerleaders w kat. senior pom dance, mistrzynią regionalnych Mistrzostw Polski Południowo-Wschodniej w kat. duetów pom pom. Anna jest trenerką zespołu cheerleaderek w szkole tańca w Suchej Beskidzkiej. Celem stworzonej przez nią zbiórki jest zgromadzenie 2000 zł na pokrycie kosztów transportu prowadzonego przez nią zespołu na Mistrzostwa Polski Południowo – Wschodniej oraz zakup obuwia i strojów dla dziewcząt, u których sytuacja materialna na to nie pozwala.

Aleksandra Smuklerz z Radomia chce walczyć o złoto w boksie podczas najbliższych Mistrzostw Polski Juniorek. Ola od trzech lat trenuje boks w Bokserskim Klubie Sportowym RADOMIAK, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem doświadczonego trenera Sławomira Żeromińskiego. Sportsmanka chce zebrać 1000 zł na zakup profesjonalnego sprzętu sportowego
(tj. rękawic, ochraniaczy, odzieży, obuwia, zestawu bandaży, karnetu na siłownię).

Dzięki działającej od września platformie DamNaSport.pl sportowcy dowolnej dyscypliny mogą zorganizować społecznościową zbiórkę pieniędzy na cele związane z rozwojem ich kariery np. na zakup sprzętu czy wyjazd na zawody. Platforma odniosła już pierwszy sukces – trenujący gimnastykę artystyczną Łukasz Borkowski na 18 dni przed zakończeniem zbiórki zebrał już 1050 zł, czyli 105% zakładanego celu. Tym samym będzie mógł przygotować się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Obecnie na platformie DamNaSport.pl można wesprzeć także dwa trwające od października projekty: 16-letniej Sary Michael (karate) i Dawida Jankowskiego (kolarstwo).

Fundusz Stypendialny Natalii Partyki:
Platforma crowdfundingowa DamNaSport.pl została uruchomiona w ramach Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, utworzonego przez Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Partnerem projektu jest sieć sklepów Biedronka. Fundusz organizuje konkursy stypendialne i wspiera sportowców w wieku od 16 do 22 lat, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Premiera DamNaSport.pl odbyła się podczas ogłoszenia wyników tegorocznego konkursu. Serwis utrzymuje się z 8 proc. prowizji od całkowitej wartości projektu, który osiągnął lub przekroczył swój cel finansowy.

* Crowdfunding – forma finansowania różnego rodzaju projektów poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Najczęściej crowdfunding odnosi się do zbiórek prowadzonych na stworzonych w tym celu platformach internetowych.