KGHM stawia na CSR

 

HML-3KGHM rozpoczął realizację programu budowy i umacniania swojej pozycji jako czołowego globalnego producenta, kontrahenta i pracodawcy. Pod hasłem „Rozwińmy markę, rozwińmy skrzydła” w spółce ruszył program aktualizacji wizerunku. Ma on na celu zbudowanie spójnego, odpowiadającego najwyższym standardom światowym, systemu wartości, tożsamości, architektury marki, systemu identyfikacji wizualnej oraz komunikacji.
Po przejęciu Quadry FNX KGHM jest obecny na czterech kontynentach i zgodnie ze swoją strategią planuje dalszy globalny rozwój. KGHM zarządza dziś projektami w kilku krajach, w siedmiu różnych strefach czasowych i różnych strefach kulturowych.  Dlatego konsekwentnie musi budować i umacniać swoją globalną pozycję jako wiarygodnego producenta, zaufanego kontrahenta i firmy prowadzącej politykę zrównoważonego rozwoju.

–  Naszym celem jest miejsce w pierwszej dziesiątce firm surowcowych na świecie. Aby to osiągnąć, musimy nie tylko pozyskiwać nowe złoża, projekty, zwiększać produkcję, ale także zbudować i umocnić naszą globalną pozycję – mówi Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź SA – Grupa KGHM chce działać pod spójną, kompletną marką, jest to kluczowe w wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji firmy ze wszystkimi grupami interesariuszy.

Aktualizacja wizerunku jest wsparciem realizacji ambitnych celów biznesowych spółki. Zastosowanie najwyższych, światowych standardów w zakresie tożsamości, komunikacji i wspólnych wartości będzie miało pozytywny wpływ na rozwój działalności spółki w Polscei za granicą. Silna pozycja spółki to gwarancja stabilizacji i utrzymania dobrych warunków pracy dla osób zatrudnionych w KGHM. To także szanse samorozwoju, awansu w globalnej, międzynarodowej firmie działającej pod wspólną, spójną marką, kierująca się jasnymi wartościami. To także duma z przynależności do organizacji, której marka jest rozpoznawalna na świecie.

Po raz pierwszy w historii KGHM Polska Miedź i KGHM International przejdą kompleksowy audyt i badania w zakresie wizerunku zarówno wśród pracowników różnych szczebli oraz wśród wybranych zewnętrznych grup docelowych.

– Wyniki tego badania, a także przygotowanej równolegle analizy działań innych firm z sektora wydobywczego na świecie, pozwolą na dalsze prace m.in. nad zidentyfikowaniem i określeniem tożsamości i indywidualnych cech KGHM, systemu wartości, komunikacjii architektury marki – wyjaśnia szczegółowo Elżbieta Idzik, kierownik projektu w KGHM.

Efekty wielomiesięcznych prac zaprezentowane zostaną w grudniu tego roku. W ten sposób KGHM zbuduje odpowiadający najwyższym standardom światowym system wartości
i komunikacji, który będzie obowiązywał w Grupie Kapitałowej.

–  Budujemy silną markę o dużym zaufaniu i dużym potencjale społecznym – mówi Adam Sawicki, wiceprezes KGHM ds. korporacyjnych. – Poza rolą marki w budowaniu relacji
z różnymi grupami interesariuszy, marka stanowi także współcześnie kluczowy element budujący wartość biznesu.