Już 25 instytucji kultury można odwiedzić taniej z biletem Kolei Mazowieckich

Już nie 13, ale aż 25 instytucji kultury można odwiedzić taniej z biletem Kolei Mazowieckich. Do programu „Koleją do Kultury” dołączyło właśnie kolejnych 12 partnerów, w tym m.in. stołeczne teatry czy muzea z Ciechanowa, Opinogóry i Radomia. – Mam nadzieję, że mieszkańcy Mazowsza potraktują naszą akcję jako pretekst i zaproszenie do odwiedzenia ciekawych miejsc – zachęca marszałek Adam Struzik.

 

Na początku roku przedstawiciele 13 instytucji kultury podpisali porozumienie, na podstawie którego z biletem Kolei Mazowieckich można otrzymać zniżkę w teatrach, muzeach oraz innych instytucjach kultury na terenie Mazowsza i nie tylko. Teraz do porozumienia w ramach akcji „Koleją do Kultury” przystąpiły kolejne podmioty.

Wśród nowych partnerów znalazły się: Teatr Studio, Teatr Ochoty, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Ruchu Ludowego, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Warszawska Opera Kameralna oraz Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Regionalne w Siedlcach i Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Naszym priorytetowym zadaniem jest umożliwienie tysiącom Mazowszan dotarcia do pracy, szkoły czy na uczelnie. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na to, że Koleje Mazowieckie łączą – w tym przypadku z instytucjami kultury, których na Mazowszu nie brakuje. Akcja „Koleją do Kultury” to ukłon w stronę wszystkich podróżujących Kolejami Mazowieckimi, dla których Mazowsze to nie tylko miejsce, gdzie uczą się i pracują, ale także wypoczywają. Teraz, z biletem KM, mogą to zrobić taniej – zauważa Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Regulamin akcji pozostał niezmieniony. Zasada jest prosta – z możliwości zakupu biletu wstępu ze zniżką do instytucji kultury, które zechciały przystąpić do akcji, może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD”. Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg.

Listę partnerów akcji można znaleźć na stronie poświęconej akcji: dokultury.mazowieckie.com.pl, w spotach emitowanych w pociągach KM, a także na plakatach i ulotkach promujących akcję. Regulamin akcji „Koleją do Kultury” jest dostępny w siedzibie KM, na stronie internetowej dokultury.mazowieckie.com.pl oraz u partnerów akcji promocyjnej.

Już od blisko trzech tygodni działa kanał sprzedaży biletów Kolei Mazowieckich przez internet (www.bilety.mazowieckie.com.pl). Od chwili uruchomienia poprzez system zakupiono już ponad 5,5 tysiąca biletów. Te bilety także biorą udział w akcji „Koleją do Kultury”. Z końcem marca Koleje Mazowieckie wdrożyły także płatności kartą przy zakupie biletów w pociągu u kierowników pociągu. Kartą za bilet zapłacono już za blisko 5,4 tysiąca biletów.