Jedz i kupuj odpowiedzialnie z Rio Mare

0
13

Rio Mare to więcej niż tylko smaczne, doskonałej jakości ryby. To gwarancja, że droga, którą przebyły, by znaleźć się na stołach konsumentów, jest ściśle monitorowana i odbywa się wedle najsurowszych reguł. Celem jest ochrona morskiego ekosystemu i środowiska, zapewnienie zaangażowanym w produkcję pracownikom najlepszych warunków pracy oraz propagowanie zdrowej, zbilansowanej diety.
Te cztery filary są podstawą programu „Qualita’ responsabile” (Odpowiedzialna Jakość), który marka Rio Mare wdrożyła w 2011 roku i którego konsekwentnie przestrzega w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ochrona morskiego ekosystemu

Od swojego powstania Rio Mare angażuje się w działania mające na celu ochronę morskiego ekosystemu. W 1992 roku firma dołączyła do programu „Dolphin Safe”, potwierdzając, że stosuje się do przyjaznych delfinom zasad połowu tuńczyka. Rio Mare często zmienia miejsca i sposoby połowu oraz gatunki łowionych ryb tak, aby nie zaburzyć równowagi morskiego ekosystemu.

Jesteśmy dumni z tego, że jako jedyna marka na polskim rynku, możemy zapewnić konsumentowi przejrzyste i wiarygodne informacje na temat pochodzenia tuńczyka. Odpowiedzialne połowy, selekcja najlepszych ryb, ściśle nadzorowany proces produkcji to nasze codzienne zobowiązanie. – mówi Dariusz Grabiec, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Bolton Polska, której flagowym produktem jest tuńczyk Rio Mare.

Ochrona środowiska
Drugą ważną dla Rio Mare kwestią jest ochrona środowiska i wspieranie zrównoważonego rozwoju. Na każdym etapie procesu produkcji wykorzystywana jest prawie wyłącznie energia elektryczna pochodząca ze źródeł odnawialnych. Wizytówką firmy jest fabryka Cermenate we włoskim regionie Lombardia, która jest w 100% zasilana tego typu energią. Ponadto Rio Mare nieustannie podejmuje działania mające na celu zmniejszenie zużycia wody oraz produkcji odpadów w swoich fabrykach.

Warunki pracy
Najlepszymi ambasadorami marki Rio Mare są jej pracownicy. Firma przestrzega kodeksu etycznego grupy Bolton i oferuje zatrudnionym u siebie ludziom liczne możliwości rozwoju nie tylko zawodowego, ale i osobistego poprzez takie programy jak „Bolton for You” czy różnorodne projekty społeczne – od szkoleń poświęconych nie marnowaniu żywności po projekt budowania szkół na Wyspach Salomona.

Promocja zdrowej, zbilansowanej diety
Ostatnim punktem programu „Odpowiedzialna jakość” jest propagowanie zdrowej diety, której niezbędnym elementem są ryby. Od produktu najwyższej jakości poczynając, poprzez działania edukacyjne, działalność Rio Mare idealnie wpisuje się w aktualne trendy żywieniowe, które potwierdzają, że ryba jest niezastąpionym źródłem związków odżywczych, kwasów tłuszczowych oraz minerałów.

Więcej: http://www.riomare.com/pl-pl/identyfikowalnosc/polow-tunczyka