I Bieg na rzecz Ekonomii Społecznej

W niedzielę 25 września z inicjatywy Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka wystartuje w Poznaniu I Bieg na rzecz Ekonomii Społecznej Śródka – Zawady. Zainauguruje on cykl wydarzeń promujących ideę ekonomii społecznej, który potrwa cały przyszły tydzień i obejmie także grę miejską oraz atrakcje kulinarne.

Jedni biegają dla zdrowia, inni – bo to lubią, jeszcze inni – by pomóc potrzebującym. Natomiast w najbliższy weekend poznaniacy poprzez bieganie będą mogli promować ważną ideę. I Bieg na rzecz Ekonomii Społecznej Śródka – Zawady, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 9, ma zwiększyć wiedzę na temat przedsiębiorczości społecznej oraz przybliżyć organizacje i przedsiębiorstwa, które funkcjonują zgodnie z jej zasadami. Imprezie przyświecają także inne cele. Zachęca ona do spędzania wolnego czasu w sposób zdrowy i aktywny. Ponadto dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Poznania będą mogli odkryć zalety terenu między Śródką i Zawadami, który choć spokojny i urokliwy, jest nadal mało popularny wśród biegaczy.

Szeroko rozumiana sztuka kulinarna odgrywa w przedsiębiorczości społecznej istotną rolę. Dlatego równolegle z biegiem zainaugurowany zostanie I Kulinarny Dzień Ekonomii Społecznej, pomyślany jako wydarzenie cykliczne, organizowane co rok. W godz. 9.00 – 12.00 w siedzibie WCES oraz Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka przy ulicy św. Wincentego 6/9 będzie można odwiedzić stoiska przedsiębiorstw społecznych i wziąć udział w prezentacjach kulinarnych. Rozpoczęta w niedzielę akcja kulinarna będzie miała swój ciąg dalszy – począwszy od wtorku 27 września przedsiębiorstwa społeczne we własnej siedzibie zaproszą gości na dzień dedykowany określonej potrawie lub napojowi. Na spragnionych dobrego jedzenia czekać będą kolejno kanapki, pierogi, potrawy z jagnięciny, kawa, krokiety i zdrowe śniadania.

Jako zwieńczenie cyklu imprez w czwartek, 29 września, po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się EStka Gra Miejska o Ekonomii Społecznej. Jej uczestnicy poznają poznańskie przedsiębiorstwa społeczne oraz organizacje pozarządowe, dotkną historii w miejscach związanych z ideami pracy organicznej i zmierzą się z zagadkami.

Więcej informacji na temat wydarzeń można znaleźć także na stronach: http://barka.org.pl/ i http://www.wces.eu/ oraz na Facebooku: https://facebook.com/events/743308292474106/