Biedronka wspiera rozwój dzieci z pieczy zastępczej na „Wielkopolskim Pikniku Zawodowym”

0
22

Jakie kompetencje są potrzebne, żeby pracować w określonym zawodzie i czy ważne są oceny w szkole? Na czym polega praca w sklepie i czy warto pracować w handlu? Na takie pytania odpowiedzi poznają uczestnicy „Wielkopolskiego Pikniku Zawodowego”. Wydarzenie skierowane do dzieci i ich opiekunów odbędzie się w sobotę, 8 września br., w poznańskiej hali widowiskowo-sportowej Arena. Biedronka jest partnerem tego wydarzenia.

To już trzecia edycja pikników zawodowych organizowanych przez Fundację Program Pomocy Pierwsza Praca. Poprzednie miały miejsce na Podlasiu w Wasilkowie pod Białymstokiem oraz w Gdańsku na targach pracy. Ich celem jest wskazanie wychowankom pieczy zastępczej różnych kierunków aktywności zawodowej, które mogą wybrać w przyszłości.

W ramach targów Biedronka przygotowała stanowisko będące odwzorowaniem sklepu. Poprzez zabawę, np. skanowanie towaru na prawdziwej kasie, dzieci będą mogły poznać zawody związane z handlem. Na pytania młodzieży będą odpowiadać obecni na stoisku przedstawiciele firmy, pracujący na co dzień w działach rekrutacji i szkoleń. Ciekawym źródłem informacji będzie również część merytoryczna wydarzenia. W panelu przygotowanym przez organizatora „Warto pracować w moim zawodzie” weźmie udział Aneta Drzewiecka, regionalny kierownik personalny w Biedronce.

– Chcemy ułatwić młodym ludziom start w dorosłe życie oraz dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem na temat rynku pracy. Zwracając uwagę na praktyczną stronę nauki zawodu podpowiemy, jakie kompetencje i kwalifikacje mogą być najbardziej przydatne. Opowiemy, jak wygląda praca na stanowisku sprzedawca-kasjer i dla jakich osób praca w handlu może być szczególnie atrakcyjna – zapowiada Aneta Drzewiecka.

Program pikniku zawodowego przewiduje szereg atrakcji takich jak: jarmark zawodowy ze strefą edukacyjną oraz doradztwa zawodowego, gdzie młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą kilkunastu szkół zawodowych, ogólnokształcących i technicznych oraz poznać możliwości wyboru ścieżki kariery. Odbędą się również warsztaty zawodowe i konsultacje z profesjonalnym coachem, a także pokazy kulinarne. Więcej informacji na temat pikniku na stronie: https://www.facebook.com/Fundacja-Program-Pomocy-Pierwsza-Praca-1576105326033497/.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, a także Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.