Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM

file_bialo-zielona-przyszlosc-z-lotosem_6a5a6d kopiaWspólny program społeczno-sportowy Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk i Grupy LOTOS – „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” – został objęty honorowym patronatem przez Minister Sportu i Turystyki panią Joannę Muchę.

– To dla nas wielki zaszczyt, że program, który od niespełna roku realizujemy razem z Akademią Piłkarską Lechia Gdańsk, zyskał już uznanie Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy – mówi Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy LOTOS. – Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, widzimy wielką radość płynącą z gry młodych adeptów i mamy coraz więcej chętnych do przystąpienia do projektu. To wszystko potwierdza, że zmierzamy w dobrym kierunku. Minister Joanna Mucha w jednym z wywiadów prasowych przyznała, że chce przebudować sport powszechny i zależy Jej na efektywnym programie, który zaktywizuje dzieci i młodzież. Taka jest właśnie „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, którą objęła honorowym patronatem.

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a zarazem sygnał, że program „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” znajduje uznanie w coraz szerszych kręgach – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. – Wierzymy, że program będzie się rozwijał tak dynamicznie jak do tej pory. W ciągu niecałego roku udało nam się otworzyć sześć lokalizacji, które razem z gdańską częścią Akademii działają w ramach wspólnego systemu szkolenia – dodaje Bocheński.

Wcześniej „Biało-zieloną przyszłość z LOTOSEM” honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wicewojewoda Pomorski Michał Owczarczak.

„Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych mieszkańców Pomorza realizowany we współpracy z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk.

Dzięki programowi „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” dzieci mają równą szansę rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu – ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim.

Metodycznym i wieloletnim treningiem najmłodszych talentów objętych zostanie ponad 3000 zawodników, a profesjonalnym szkoleniem zamiejscowym ok. 400 dzieci z największym potencjałem sportowym.