AMD wzmacnia zaangażowanie na rzecz odpowiedzialności społecznej firmy

0
33

Firma AMD opublikowała 23. roczny raport odpowiedzialności korporacyjnej, który podkreśla zaangażowanie AMD na rzecz wywierania pozytywnego wpływu na otoczenie zarówno w sferze środowiskowej, jak i ludzkiej. Przedstawiono tam szczegóły programów w zakresie zrównoważonego rozwoju, wolontariatu pracowniczego, łańcucha dostaw oraz nowe przykłady prezentujące, jak użytkownicy technologii AMD mają dzięki niej lepsze życie.

 

W raporcie podsumowano Inicjatywę 25×20, jaką podjęło AMD, a która przynosi dalsze korzyści. Powstające w jej ramach platformy sprzętowe przynoszą ulepszenia w dziedzinie energooszczędności wpływając korzystnie zarówno na planetę, jak i poszczególnych klientów. Przykładowo nadchodzący model procesora AMD Ryzen™ z układem graficznym Radeon™ Vega powinien okazać się najszybszym i najbardziej efektywnym energetycznie mobilnym APU, jaki AMD stworzyło. W efekcie inicjatywa ta uzyskała prestiżową nagrodę California Governor’s 2017 Environmental & Economic Leadership Award.

Pracownicy AMD stanowią solidną i rosnącą podstawę działań firmy. W tegorocznym badaniu pracowniczym 84% z nich potwierdziło, że zarekomendowałoby AMD, jako znakomite miejsce do pracy, co znacząco wyprzedza średnią na poziomie 71%, która określa firmy z branży wydajnych technologii.

Firma AMD inwestuje w integrację całego zespołu pracowników poprzez tworzenie grup wsparcia i zasad integracyjnych oraz oferowanie świadczeń. To już drugi rok z rzędu, gdy firma uzyskała 100-procentowy wyniki na liście Human Rights Campaign Foundation’s Corporate Equality Index.

Liczba zatrudnionych w AMD, która bierze udział w sponsorowanych przez firmę wolontariatach na całym świecie zwiększyła się o 29% w porównaniu do 2017 roku, co przełożyło się na 10257 godzin pomocy i 2451 pracowników AMD, którzy wspierali nauczanie STEM (science, technology, engineering, math) oraz lokalne inicjatywy społeczne.

Więcej: https://www.amd.com/en/corporate-responsibility/corporate-responsibility