10 tysięcy od José dla 3-letniej Kai

U Kai wykryto raka dokładnie w drugie urodziny. Z neuroblastomą, złośliwym nowotworem układu nerwowego, zmaga się dzielnie już od ponad półtora roku. Jedyną szansą jest dla niej leczenie za granicą. W sobotni wieczór Kamil Bijoś, który wygrał 3. odcinek show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przekazał dziewczynce 10 tysięcy złotych.

– To siostrzenica mojego kolegi, dyrygenta Sound’n’Grace – mówi Kamil. – Kiedy dostałem się do programu, od razu wiedziałem, że jeśli wygram któryś z odcinków, przeznaczę pieniądze na leczenie Kai.

W jej drugie urodziny, dziewczynkę odwiedziły koleżanki i koledzy. Nie miała jednak ochoty na zabawę. Z bólem brzucha położyła się do łóżka. Jej mama pomyślała, że to jelitówka i zabrała córeczkę do szpitala. Po prawie miesięcznym pobycie na oddziale, postawiono diagnozę: neuroblastoma w IV stadium zaawansowania z przerzutami do szpiku i kości.

Kaja jest pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Mimo terapii, nowotwór się nie cofa. Szansą na wygranie z chorobą jest dla niej leczenie za granicą. Jego koszt to jednak 700 tysięcy złotych. Nie brakuje ludzi, którzy chcą pomóc, uzbierana kwota rośnie jednak powoli, a czasu jest coraz mniej. Wygrana przekazana przez Kamila Bijosia to duży zastrzyk gotówki i na nowo rozbudzona nadzieja, że uda się uzyskać potrzebną sumę.

Po obejrzeniu odcinka na Facebookowym profilu dziewczynki pojawił się wpis nawiązujący do fantastycznego występu Kamila w roli José Feliciano: „Kaja wraz z Rodzinką bardzo dziękuje za cudowny występ i dobre serce”.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak można wesprzeć 3-latkę, mogą znaleźć informacje na:
https://facebook.com/Kaja-Czerwińska-kontra-Neuroblastoma-267492086930824/.